ASKB Księgowanie okresowe przychodów

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
ogonk
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 01, 2008 9:47 am
Been thanked: 10 times

ASKB Księgowanie okresowe przychodów

Post autor: ogonk »

Mam zdefiniowany obszar wyceny majątku trwałego dla księgowań okresowych. Niby wszystko jest ok tzn. charakter obszaru i podpięte konta, ale gdy uruchamiam księgowanie okresowe ASKB wóczas nie księguje mi fizycznie przychodó na konta księgi głównej.

Rozchody i przeksięgowania chodzą bez problemu, ale przychody tylko pokazuje w protokole, a nie dokonuje księgowań.

Poza tym pomimo iż mam ustawiono przejmowanie wartości z obszaru bilansowego, to podcza rozliczenia nakładów (CJ88) nie przepisuje mi kwot do tego obszaru księgowań okresowych.

Pozdrawiam
Ogonk
Doris
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 14, 2009 4:29 pm
Has thanked: 1 time

ASKB

Post autor: Doris »

Witam,

Ja mam pytanie odnośnie transakcji ASKB - do czego ona służy i jaka jest różnica pomiędzy ASKB a AFAB?

Pozdrawiam,

Doris
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

ogonk

sprawdź w OADX jak masz ustawione księgowania w danym obszarze


doris

askb - księgowanie okresowe
jego zadaniem jest uaktualnienie na kontach kG wartości wynikających z wszelkich operacji mających miejsce od ostatniego księgowania okresowego. dotyczy to tylko i wyłacznie pochodnych obszarów wyceny.wartości na kontach KG księgowanie są zbiorczo w ramach MPK. dla podstawowego obszaru wyceny wszelkie operacje mają odzwierciedlenie na kontach KG na bieżąco. zaleca się wykonanie askb nie rzadziej nić raz w miesiącu przed wykonaniem amortyzacji czyli afab

afab- to księgownie amortyzacji
Doris
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 14, 2009 4:29 pm
Has thanked: 1 time

Post autor: Doris »

Sajmon,

Dziękuje bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.

Doris
ODPOWIEDZ