Przeniesienie projektu

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
Przemol
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 25, 2008 12:25 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Przeniesienie projektu

Post autor: Przemol »

Cześć.

Muszę przenieść na zupełnie nową lokalizację dość spory projekt zawierający obiekty słownika, programy, ekrany, moduły funkcyjne, pomoce wyszukiwania, rozszerzenia, komunikaty, etc, etc. Całość mam w jednym pakiecie.
Czy istnieje jakaś możliwość, jakieś narzędzie do przeniesienia projektu w całości, czy też muszę ręcznie wszystko tworzyć w nowej lokalizacji?

Pozdrawiam, Przemol.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Przeniesienie projektu

Post autor: dominik.tylczynski »

Możesz przenieść cały pakiet: Transports of Copies and Relocations
Przemol
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 25, 2008 12:25 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Przeniesienie projektu

Post autor: Przemol »

Dzięki Dominik.

Widziałem informację, którą mi przesłałeś. Jest fajna, ale to tylko informacja a nie instrukcja, jak przenieść cały pakiet między serwerami (nie są ze sobą połączone) :)
Szukam w sieci i, jak na razie, znalazłem tutorial, jak przenieść między niepołączonymi serwerami pojedynczy program Z-etowy (http://wiki.sdn.sap.com/wiki/display/AB ... AP+systems).
Nie znalazłem natomiast, jak dokonać takiej sztuki z całym pakietem :(

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Przeniesienie projektu

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem możesz wykorzystać transport typu "Relocations without package change":
Transports of Copies and Relocations pisze: * Relocations without package change

You can use this request type if you want to develop objects in another SAP System on a temporary basis. For example, you may want to make special developments in a separate SAP System so as not to interfere with the development process.

A relocation without package change basically offers the same functions as a transport of copies. This request type allows you to move the original location of objects to the target system.
W transakcji SE01 tworzysz transport typu "Relocations without package change". Następnie w transakcji SE09 do tego transportu możesz dodać wszystkie obiekty zawarte w pakiecie, których chcesz przenieść - menu: Zlecenie/zadanie --> Lista obiektów --> Przejęcie obiektów... W oknie dialogowym wybierasz "Dowolnie wybrane obiekty". Uruchomi się raport, w którym możesz wybrać obiekty ze swojego pakietu.
Wydaje mi się, że to powinno zadziałać.
kwas
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:37 am
Been thanked: 9 times

Re: Przeniesienie projektu

Post autor: kwas »

jest cos takiego jak SapLink
https://cw.sdn.sap.com/cw/groups/saplink
wgrywasz lokalnie

pozdr.
Mateusz Kwasniewski
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Przeniesienie projektu

Post autor: dominik.tylczynski »

Przemol pisze:(niToe są ze sobą połączone)
To ze nie sa polaczone nie powinno stanowic problemu. Kiedy zwolnisz transport w systemie zrodlowym powstana dwa pliki. Te pliki przenosisz do systemu docelowego i importujesz transport .
Przemol
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 25, 2008 12:25 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Przeniesienie projektu

Post autor: Przemol »

Dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ