zniknely polskie opisy pol

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
piomay
Posty: 183
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 4:22 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

zniknely polskie opisy pol

Post autor: piomay »

Prawdopodobnie po podniesieniu aplikacji, w rejestrze VAT (s_alr_87012385) czesciowo zniknely opisy pol, pojawily sie techniczne. Pozatym pojawia sie błąd: Brak statusu STANDART interfejsu uzytkownika RFIDPL06. Po wykonaniu rapotu w tym rejestrze nie mozna sie cofnac (wyblakle pola w menu) No tragedia na calej linii. Da sie to jakos łatwo wyprostowac ?
Piotr May
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Nota 1359395 - RFIDPL06: ALV Toolbar not available ?
Dominik Tylczyński, ICG
piomay
Posty: 183
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 4:22 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Post autor: piomay »

dtylczyn pisze:Nota 1359395 - RFIDPL06: ALV Toolbar not available ?
Dominik Tylczyński, ICG
Teoretycznie. Nie daje sie wykonac. Usera-Programiste mam tylko na Systemie DEV konfiguracyjnym, gdy próboje wykonac (zgodnie z instrukcja z noty) kopiowianie wychodzi na to ze nawet programista nie ma prawa do tego, mimo otwartego systemu.
Piotr May
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Pomogłoby jakbyś napisał z czym masz problem, jaki dostajesz komunikat, czego nie możesz zrobić...
Dominik Tylczyński, ICG
Pawel
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 19, 2010 10:23 am

Post autor: Pawel »

cześć,

Nota nie poprawi pl napisów a jedynie dorzuci listwę ALV, co też jest przydatne (w szczególności eksport do xls).
Rzeczywiście, jest problem z wgraniem noty jeśli podąża się za objaśnieniami SAPowymi. Ja zrobiłem to trochę inaczej:

transakcja SE41:
- utwórz status testowy na programie RFIDPL06 (np stdtest)
- wejdź w modyfikację tego statusu i wtedy w okienku na dole pojawi się m in. ikonka kopiuj: należy skopiować status STANDARD z programu SAPLSALV do STANDARD w programie RFIDPL06.
- po udanym kopiowaniu możesz usunąć status testowy.

Listwa ALV będzie OK. Być może jest jakiś prostszy sposób, ale nie miałem czasu się bawić w szukanie.

Co do polskich opisów w ekranie selekcji, we SE38 na programie RFIDPL06 zaznacz edycję elementów tekstowych. Następnie wejdź w teksty wyboru. Elementy do wklejenia znajdziesz w nocie 1399326.

Powodzenia,
Paweł
ODPOWIEDZ