Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
piotrkuklis
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 27, 2015 4:25 pm

Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: piotrkuklis »

witam,
czy ktoś może ma doświadczenie lub zetknął się z przypadkiem, że w jednej jednostce składowania (kartonie) są umieszczone materiały o różnych rodzajach wyceny?
Udało mi się co prawda zrobić przeksięgowanie w MIGO ale na poziomie HU02 występuje cały czas jeden rodzaj wyceny (HU02 nie "pociągneło" przeksiegowania). Przez to na bank wystąpi problem np . prawidłowym wydawaniem i zarządzaniem zapasem.
Czy można coś ręcznie jeszcze zrobić np w HU02?

Proszę o info.

Pozdrawiam
Piotr Kuklis
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: dominik.tylczynski »

Podczas przeksięgowania w MIGO podajesz tylko nr materiału i ilość, nie podajesz numerów HU. Dlatego system zamiast dokumentu materiałowego tworzy dostawę, do której musisz przypisać właściwe numery HU i ją zaksięgować. Czy przetworzyłeś do końca tę dostawę?
piotrkuklis
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 27, 2015 4:25 pm

Re: Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: piotrkuklis »

witam,
Akurat w tym przypadku nie chodzi o dostawę tylko o składowanie towaru. Zamysłem jest tutaj możliwość przetrzymywania tego samego materiału ale o różnym rodzaju wyceny. Tak jak pisałem wczesniej udało mi się w MIGO (ruchem 309) przeksiegować i w jednym z testowych kartonów leży sobie towar X po połowie z rodzajem wyceny A i B ale jak sprawdzę sobie ten kartonik w HU02 to mam całość towaru tylko i wyłącznie z rodzajem wyceny A.....
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: dominik.tylczynski »

W dokumencie materiałowym z MIGO masz 1 czy 2 pozycje?

Sent using Tapatalk
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: dominik.tylczynski »

piotrkuklis pisze:Akurat w tym przypadku nie chodzi o dostawę tylko o składowanie towaru
Niezależnie od rodzaju ruchu materiałowego w przypadku składów z HUM transakcja MIGO tworzy dostawę zamiast dokumentu materiałowego. Stąd pytanie.
piotrkuklis
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 27, 2015 4:25 pm

Re: Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: piotrkuklis »

dominik.tylczynski pisze:W dokumencie materiałowym z MIGO masz 1 czy 2 pozycje?

Sent using Tapatalk
w jednym dokumencie materiałowym mam dwie pozycje - jedną na "-" drugą na "+" wynika to z pewnością z przeksiegowania z jednego rodzaju na drugi.
piotrkuklis
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 27, 2015 4:25 pm

Re: Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: piotrkuklis »

dominik.tylczynski pisze:Podczas przeksięgowania w MIGO podajesz tylko nr materiału i ilość, nie podajesz numerów HU. Dlatego system zamiast dokumentu materiałowego tworzy dostawę, do której musisz przypisać właściwe numery HU i ją zaksięgować. Czy przetworzyłeś do końca tę dostawę?
niestety nie mogę się doszukać numeru dostawy i gdzie to przypisać. Jedyny dokument jaki znalazłęm z tym związany to własnie dokument materiałowy
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Jednostka składowania - różne rodzaje wyceny/partii

Post autor: dominik.tylczynski »

piotrkuklis pisze:
dominik.tylczynski pisze:W dokumencie materiałowym z MIGO masz 1 czy 2 pozycje?

Sent using Tapatalk
w jednym dokumencie materiałowym mam dwie pozycje - jedną na "-" drugą na "+" wynika to z pewnością z przeksiegowania z jednego rodzaju na drugi.
Moim zdaniem tutaj właśnie tkwi przyczyna twojego problemu. Wcześniej napisałeś:
piotrkuklis pisze:w jednym z testowych kartonów leży sobie towar X po połowie z rodzajem wyceny A i B
Zatem skoro przeksięgowałeś cały zapas w tym kartonie, w dokumencie materiałowym powinieneś mieć dwie pozycję - jedną dla rodzaju wyceny A, drugą dla B (nie liczę tutaj pozycji na "-" i na "+"). Ruch 309 to przeksięgowanie jednego materiału na inny materiał; możesz nim przeksięgować również z jednego rodzaju wyceny na inny. Zapewne już w samym dokumencie materiałowym przeksięgowałeś na rodzaj wyceny A i taki widzisz teraz w HU02.

Opisz proszę dokładniej proces składowania, w którym wykorzystujesz ruch 309. Tego ruchu powinno się używać tylko w wyjątkowych sytuacjach.
ODPOWIEDZ