hierarchia magazynów

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Lucysupernova
Posty: 17
Rejestracja: czw lut 18, 2010 4:59 pm

hierarchia magazynów

Post autor: Lucysupernova »

Witam, czy możliwe jest utworzenie w SAP hierarchii magazynów? Mam jeden magazyn główny (fizyczny) chcę tak jakby podzielić go na 5 mniejszych, ale żeby magazynier widział stany z poszczególnych małych magazynów z osobna, a jak wejdzie na ten jeden fizyczny/główny to będą stany tych wszystkich 5.
Proszę o podpowiedź jeśli ktoś mnie zrozumie :D
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: hierarchia magazynów

Post autor: dominik.tylczynski »

W SAP nie ma hierarchii składów czy magazynów. Co prawda jeśli używasz modułu WM to magazyn (nr magazynu) możesz podzielić na typy magazynu. Jednak ten podział służy odwzorowaniu fizycznej struktury magazynu, a nie logicznego podziału na podstawie uprawnień magazynierów do przeglądania stanów.
Napisz może coś więcej o procesie i powodach takich ograniczeń uprawnień.
Lucysupernova
Posty: 17
Rejestracja: czw lut 18, 2010 4:59 pm

Re: hierarchia magazynów

Post autor: Lucysupernova »

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Nie posiadamy WM. Tylko MM.
Spróbuje nakreślić nasz problem.
Mamy kilka warsztatów naprawczych, które naprawiają lokomotywy i wagony w 3 lokalizacjach (po dwa warsztaty na lokalizację)..
Posiadamy 2 magazyny/składy fizyczne w 2 lokalizacjach, z którego pobierane są części do lokomotyw i do wagonów.
Założenie jest takie, żeby każdy warsztat widział stany swoich zamawianych części i materiałów - stworzenie takich magazynów logicznych, przy czym fizycznie części będą składowane 2 składach.
Obecnie wszyscy pobierają z 2 składów, a chcielibyśmy zrobić dedykowane stany magazynowe dla każdego warsztatu osobno w podziale na typy części.
z góry dziękuję za zainteresowanie
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: hierarchia magazynów

Post autor: dominik.tylczynski »

Tak jak napisałem wcześniej w SAP ERP nie ma hierarchii magazynów. Możesz taką hierarchię dla poszczególnych lokalizacji zasymulować poprzez odpowiednią konwencję numeracji składów, np. dla lokalizacji pierwszej możesz składy numerować L101, L102 itd, dla lokalizacji drugiej L201, L202... Dzięki temu będzie łatwo wybierać wszystkie składy dla określonej lokalizacji podając na ekranie selekcji np. L1* dla wszystkich składów z lokalizacji pierwszej.

Aby ograniczyć uprawnienia magazynierów do wydawania części z określonych składów możesz zastosować kontrolę uprawnień na poziomie składów, tj. obiekt autoryzacji M_MSEG_LGO. Przeczytaj dokumentację dla konfiguracji tych uprawnień - transakcji SPRO: Gospodarka materiałowa --> Gospodarka zapasami i inwentaryzacja--> Zarządzanie uprawnieniami --> Kontrola uprawnień dla składów. Ten obiekt umożliwia ograniczenie uprawnień do księgowania ruchów materiałowych dla poszczególnych składów.

W standardzie nie ma obiektu autoryzacji, który umożliwiłby ograniczenie uprawnień do wyświetlania zapasów w poszczególnych składach - nota 370935 - No check M_MSEG_LGO for stock display
Lucysupernova
Posty: 17
Rejestracja: czw lut 18, 2010 4:59 pm

Re: hierarchia magazynów

Post autor: Lucysupernova »

Bardzo dziękuje za podpowiedź, utwierdził mnie Pan że należy tworzyć składy mimo że jest jeden magazyn fizyczny.
pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ