JPK_VAT

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Dziadek
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

JPK_VAT

Post autor: Dziadek »

Wzorem kolegi Karola pozwole sobie założyć nowy wątek dla struktury JPK_VAT.

Po przeanalizowaniu samej struktury, odpowiedzi MF na pytania, tabel przygotowanych przez SAP oraz pliku z mapowaniem pól w rozwiązaniu SAP, mam takie wątpliwości:

1. SprzedażWiersz-K_* - jeśli dla danego pola "K" brak wartości, to pole te należy wypełnić kwotą "0,00", czy pozostawić puste?

2. ZakupWiersz-K_46,K_47,K_48 - jakieś pomysły na to, macie w systemie osobne kody podatkowe? Ostateczność to ręczne uzupełnianie pliku XML.

3. Naglowek-DataOd,DataDo - zgodnie z tym co opisano w w FAQ2 pkt.6, aktualnie w programie "RPFIPL_SAFT" nie ma możliwości zrobienia pliku np. za styczeń 2017, który oprócz dokumentów ze stycznia powinien też zawierać dokumenty z grudnia 2016, ale z datą VAT styczeń 2017 (konieczność uzgodnienia do deklaracji VAT-7).

4. Wszystkie pola wartościowe w tabeli "FIPLD_VAT_I" nie mają znaku kwoty :lol:
Taki mały szczegół np. w przypadku faktur korygujących.
stefans
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 23, 2016 12:03 pm
Been thanked: 3 times

Re: JPK_VAT

Post autor: stefans »

Dziadek pisze: 1. SprzedażWiersz-K_* - jeśli dla danego pola "K" brak wartości, to pole te należy wypełnić kwotą "0,00", czy pozostawić puste?

2. ZakupWiersz-K_46,K_47,K_48 - jakieś pomysły na to, macie w systemie osobne kody podatkowe? Ostateczność to ręczne uzupełnianie pliku XML.

3. Naglowek-DataOd,DataDo - zgodnie z tym co opisano w w FAQ2 pkt.6, aktualnie w programie "RPFIPL_SAFT" nie ma możliwości zrobienia pliku np. za styczeń 2017, który oprócz dokumentów ze stycznia powinien też zawierać dokumenty z grudnia 2016, ale z datą VAT styczeń 2017 (konieczność uzgodnienia do deklaracji VAT-7).
1. Wg mojej wiedzy to wynika wprost ze schemy xsd opublikowanej przez MF. Jeśli w danym polu jest brak wartości, to w wynikowym XML te pola w ogóle nie powinny się pokazywać (nie powinny istnieć)

2. To są bardzo specyficzne sytuacje - wg mnie nie da się ich opisać tax code'em.

3. To wszystko zależy w jaki sposób generowany jest rejestr. Jeśli po posting date, to rzeczywiście jest to bezpośrednio z poziomu SAP niemożliwe, by to uzgodnić do VAT-7. Natomiast, często funkcjonuje data tzw. tax reporting date/vat date, czyli data z okresu, za który przygotowujemy deklarację. Możesz mieć np. document księgowany w grudniu ale wiesz, że ma on pójść do VAT-7 w styczniu, to nadać mu datę np. 31 stycznia i przy zrzucaniu rejestru po vat date document zostanie poprawnie ujęty.
Dziadek
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

Re: JPK_VAT

Post autor: Dziadek »

ad 3. No właśnie o tym polu pisze - VATDATE.
Program RPFIPL_SAFT dla JPK_VAT wybiera dane wg tej właśnie daty (choć na ekranie selekcji mamy niby date księgowania), ale dodatkowe pole ograniczęń "Roko obrotowy" ogranicza możliwą selekcje do dokumentów tylko z jedngo roku.
stefans
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 23, 2016 12:03 pm
Been thanked: 3 times

Re: JPK_VAT

Post autor: stefans »

Ok - już rozumiem, good point.
Rzeczywiście na przełomie roku może być problem - kombinacje będzie trzeba robić alpejskie
Dziadek
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

Re: JPK_VAT

Post autor: Dziadek »

W sumie wymaga to prostej zmiany w samym programie.

Jako ciekawostke powiem, że już dawno zgłosiłem to do SAP Polska na OSS, ale oczywiście mnie olali. Skoro więc nie chcą poprawić nawet tak małego błędu, to co tu w ogóle marzyć o takich fanaberiach jak zaimplementowanie REINDATE dla Polski :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ