Klasyfikacji partii w STO

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
AnnaM
Posty: 87
Rejestracja: śr maja 23, 2012 8:11 pm
Has thanked: 23 times
Been thanked: 7 times

Klasyfikacji partii w STO

Post autor: AnnaM »

Witam,

szukam informacji, czy jest możliwość podczas przeksięgowania STO klasyfikacji partii z zakładu wysyłającego, do partii w zakładzie przyjmującym.

Mam stałe cechy w partii, które musza zachować swoje parametry i w momencie gdy są przesyłane do drugiego zakładu, potrzebuję by podczas przyjęcia w dostawie przychodzącej były skopiowane cechy partii z wysłanej partii.

Będę wdzięczna za pomoc, bo nie wiem gdzie znaleźć to ustawienie.

Pzdr
A.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Klasyfikacji partii w STO

Post autor: dominik.tylczynski »

Zakładam, że skoro masz taki problem, to zarządzanie partiami masz ustawione na poziomie zakładu. SAP generalnie zaleca, aby zarządzanie było na poziomie materiału. Wtedy niezależnie od zakładu dane podstawowe partii i klasyfikacja są takie same.

Problem możesz rozwiązać przy pomocy automatycznej klasyfikacji partii podczas jest tworzenia przy przyjęciu do drugiego zakładu. Jest do tego rozszerzenie EXIT_SAPMM07M_004.
AnnaM
Posty: 87
Rejestracja: śr maja 23, 2012 8:11 pm
Has thanked: 23 times
Been thanked: 7 times

Re: Klasyfikacji partii w STO

Post autor: AnnaM »

Tak Dominiku, wykorzystujemy rodzaj klasy 022.

Czyli jakby było 023, to przy STO nie byłoby tego problemu, i cechy partii by się kopiowały z jednego zakładu do drugiego wykorzystując dostawy wychodzące i przychodzące z wykorzystaniem SPED?

Pzdr
A.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Klasyfikacji partii w STO

Post autor: dominik.tylczynski »

Rodzaj klasy 023 jest wykorzystywany do klasyfikacji partii jeśli zarządzanie partiami jest niezależne od zakładu. Rodzaj 022 - jeśli jest zależne od zakładu. Z poziomu ustawień klasyfikacji nie masz wpływu na wybór rodzaju klasy. Ten wybór zależy od konfiguracji: Logistyka - ogólnie -> Zarządzanie partiami -> Określanie poziomu partii i aktywacja zarządzania statusem.

Jeśli masz włączone zarządzanie zależne od zakładu, partia jest jednoznacznie identyfikowana przez trzy wartości: zakład, nr materiału i nr partii. Jeśli niezależne od zakładu, przez dwie wartości: nr materiału i nr partii lub tylko przez nr partii.

Zatem gdybyś miała zarządzanie niezależne od zakładu podczas przesunięcia międzyzakładowego nie byłaby tworzona nowa partia, przesuwany z zakładu do zakładu jest ten sam obiekt (partia) i wtedy nie ma potrzeby kopiowania klasyfikacji.

W przypadku zarządzania zależnego od zakładu, w zakładzie przyjmującym tworzona jest nowa partia (nawet jeśli ma ten sam numer, co w zakładzie wydającym) i stąd problem z klasyfikacją.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem. Kluczowe jest tutaj rozróżnienie numeru partii (wartości pola CHARG) oraz partii, jako obiektu w systemie, który jest klasyfikowany.

Nie wiem dlaczego masz ustawione zarządzanie partiami zależne od zakładu. Zmiana tego ustawienia w rozpędzonym systemie, z zapasami na partiach, to jest większa zabawa.
AnnaM
Posty: 87
Rejestracja: śr maja 23, 2012 8:11 pm
Has thanked: 23 times
Been thanked: 7 times

Re: Klasyfikacji partii w STO

Post autor: AnnaM »

Bardzo jasno :-)

Dziękuję :)
ODPOWIEDZ