kurs zależny od warunku cenowego w procedurze ustalania ceny

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
skorusg
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 26, 2013 8:34 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

kurs zależny od warunku cenowego w procedurze ustalania ceny

Post autor: skorusg »

Witam,

Chciałbym dla konkretnego typu warunku cenowego w procedurze ustalania ceny w dokumencie zaopatrzeniowym (np. zamówieniu) użyć konkretnego kursu wymiany pomiędzy walutami tak by wartość warunku w walucie X doliczyła się jako narzut do ceny końcowej w walucie Y dokumentu. Czy jest miejsce gdzie mogę to wykonfigurować/oprogramować?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
Grzesiek
dominik.tylczynski
Posty: 8347
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1475 times
Kontakt:

Re: kurs zależny od warunku cenowego w procedurze ustalania

Post autor: dominik.tylczynski »

Z tego co pamiętam w zaopatrzeniu wartości warunków są przeliczane wg kursu typu M i raczej nie można tego skonfigurować.
Masz zatem dwie możliwości:
  1. Oprogramować własną procedurę wyliczania wartości warunku. Taką procedurę możesz podłączyć pod warunek w schemacie kalkulacji ceny
  2. Zdefiniować nową walutę i dla tej waluty opracować kurs typu M, który będzie tym kursem wg którego chcesz dokonać przeliczenia. Podobny trik jest opisany w nocie 24738 - Precious metal surcharges in Purchasing
skorusg
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 26, 2013 8:34 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: kurs zależny od warunku cenowego w procedurze ustalania

Post autor: skorusg »

Bardzo dziękuję za sugestie Dominiku. Narzuty związane z udziałem metali szlachetnych w materiale znam, mamy to skonfigurowane chociaż trochę inaczej niż opisane w linku. Co do kursu to myślałem, że coś przeoczyłem w konfiguracji i miałem nadzieję, że jednak kurs M nie jest jedyną opcją, ale potwierdziłeś moje obawy.

Pozdrawiam,
Grzegorz
ODPOWIEDZ