Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
Junior FI
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 02, 2017 12:09 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: Junior FI »

Cześć,
mam pytanie do osób, które pracują lub pracowały w warszawskim oddziale Accenture, chodzi mi dokładnie o dział konsultingu, zwłaszcza zespół FI. Chodzi mi o specyfikę pracy, strukturę (przewaga ludzi młodych/doświadczonych itp)/wielkość zespołu, ogólne wrażenia, ewentualne porównanie do poprzednich miejsc pracy. Z góry dziękuję.
MM'ek
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 11:08 am
Been thanked: 3 times

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: MM'ek »

Hej.
Zespół: Ludzie młodzi, ale nieważne jacy są, bo i tak nie będziesz miał nigdy z nimi kontaktu. Nie jest to firma, w której siedzisz w pokoju z kolegami z zespołu. Dostajesz projekt, jesteś na projekcie i tyle. Tam masz stycznośc z ludźmi z innych obszarów i biznesem. Jeśli czekasz na projekt, to w domu.
Specyfika: jak wyżej. Wymaga się od ludzi bardzo dużej samodzielności. Duży nacisk kładziony jest na techniczne aspekty działania systemu. Funkcjonalnych rzeczy zawsze przecież nauczysz się na projekcie. Wyjazdy od pon do czwartku. Dużo pracy, ale to jak wszędzie. Szansa nauczenie się naprawdę wielu rzeczy. Myślę, że po 3 latach w tej firmie jesteś już w miarę ukształtowanym konsulantem.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1914 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: dominik.tylczynski »

MM'ek pisze: czw kwie 12, 2018 2:03 pmWymaga się od ludzi bardzo dużej samodzielności. Duży nacisk kładziony jest na techniczne aspekty działania systemu. Funkcjonalnych rzeczy zawsze przecież nauczysz się na projekcie.
Czy mógłbyś proszę rozwinąć te trzy zdania?
Piszesz, że duży nacisk jest kładziony na techniczne aspekty działania systemu, a funkcjonalnych uczy się na projekcie.

Widzę w tym pewną sprzeczność, bo czy znając tylko technikalia systemu można odpowiedzialnie proponować i wdrażać funkcjonalne rozwiązania u dużych klientów? Do tego potrzeba doświadczenia. Pytanie zatem czy nowy konsultant jest pod opieką i kierunkiem doświadczonego mentora, czy też jest po prostu rzucony na odcinek projektowy? Wymóg samodzielności wskazuje raczej na to drugie. Wolę jednak dopytać.
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: PawelW »

dominik.tylczynski pisze: czw kwie 12, 2018 3:15 pm Pytanie zatem czy nowy konsultant jest pod opieką i kierunkiem doświadczonego mentora, czy też jest po prostu rzucony na odcinek projektowy? Wymóg samodzielności wskazuje raczej na to drugie. Wolę jednak dopytać.
Raczej jesteś wrzucony w projekt i musisz sobie jakoś radzić.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1914 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: dominik.tylczynski »

Rozumiem - prosta zasada: kto nie maszeruje, ten ginie :wink:
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: PawelW »

Dokładnie tak, Dominiku ;)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1914 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: dominik.tylczynski »

Tylko gdzie tutaj jest rzetelny konsulting i dawanie wartości klientowi? Ot, pytanie retoryczne.
Junior FI
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 02, 2017 12:09 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: Junior FI »

Nie znam Accenture od wewnątrz i nie wiem jak wyglądają projekty, stąd moje pytanie w pierwsyzm poście, natomiast współpracuję z tą firmą obecnie (mamy u nich wsparcie) i jesli chodzi o wartość dawaną klientowi to nie mogę powiedzieć nic złego, zgłoszenia są realizowane priorytetowo i współpraca przebiega bardzo efektywnie, więc myślę, że nie ma co tak krytykowac ;)
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: PawelW »

Pytałeś jak to wygląda od środka to Ci mówimy ;)

Jeśli zgłoszenie jest rozwiązane na czas to wiadomo, że klient jest zadowolony. Jeśli natomiast ten, kto to zgłoszenie rozwiązywał siedział 3 dni po nocach bo zabrakło rady kogoś doświadczonego, to on już niekoniecznie jest taki zadowolony ;)
MM'ek
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 11:08 am
Been thanked: 3 times

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: MM'ek »

dominik.tylczynski pisze: pt kwie 13, 2018 2:26 pm Tylko gdzie tutaj jest rzetelny konsulting i dawanie wartości klientowi? Ot, pytanie retoryczne.
Wiadomym jest, że "każdy" consulting tak wygląda ;)

Co do przykładu z serwsisem pod spodem - na pewno na większe wsparcie, ze strony starszych kolegów, można liczyć w polskich firmach, bo masz z nimi kontakt etc. ale to też nie jest tak, że dostajesz projekt i nie masz pojęcia o co w tym chodzi. Spokojnie, trochę chęci wystarczy ;)
grzecot
Posty: 49
Rejestracja: czw lip 06, 2017 8:25 am
Been thanked: 28 times

Re: Accenture Consulting - pytanie odnośnie pracy

Post autor: grzecot »

Ja jestem byłym pracownikiem Accenture. Z chęcią podzielę się swoimi uwagami na priv.
Czy młodzi niedoświadczeni są wrzucani na projekt bez wsparcia - owszem.
Czy mentorzy biorą pod swoje skrzydła juniorów - zdarzają się takie wyjątki.
Czy są problemy z wykorzystaniem urlopów - zdarzają się takie sytuacje.
....
O wiele prościej będzie odnieść mi się do konkretnych pytań.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ