Automatyczne wylogowywanie z SAP

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Automatyczne wylogowywanie z SAP

Post autor: SAP_Consulting »

Witam, mam pytanie, zapewne bardzo proste, ale w zasadzie nie wiem jak to zmienić:

po wylogowaniu z Windowsa (np. zamykanie pokrywy, długa bezczynność i wylogowanie automatyczne) SAP też zostaje wylogowany.
Czy jest możliwość w ogóle, żeby po ponownym zalogowaniu nie trzeba było ponownie logować się do SAP-a, czyli, żeby po prostu pozostała ta sesja co wcześniej?
Bo przyznam, że jest to denerwujące, logować się za każdym razem a zwłaszcza tracić wszystkie otwarte wcześniej okna SAP.

Dziękuję i pozdrawiam.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Automatyczne wylogowywanie z SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Automatyczne wylogowywanie bezczynnych sesji ustawia się w transakcji RZ10, parametr rdisp/gui_auto_logout - SAP Help: Logging Off Inactive Users
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Automatyczne wylogowywanie z SAP

Post autor: SAP_Consulting »

Ok, zmieniłem to, ale nie pomogło, widzę, że to raczej jest sprawa połączenia z programem SonicWall NetExtender, po prostu on się wylogowuje i to zrywa połączenie z SAP-em. Czyli myślę, że wina leży po stronie NetExtendera. Teraz pytanie co zrobić, żeby NetExtender nie tracił połączenia po wylogowaniu, ale to już raczej nie jest sprawa związana z SAP... :-P :)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Automatyczne wylogowywanie z SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Raczej nie :wink:
Po prostu skoro tracisz połączenie przez VPN (Sonic NetExtender) to sesja SAP jest zrywana i nie można jej odzyskać.
ODPOWIEDZ