Indyjscy SAPowcy

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Indyjscy SAPowcy

Post autor: marcus »

Witam,

czy ktoś odpowie mi na pytanie dlaczego najwięcej specjalistów SAP pochodzi z Indii? Kiedy tylko szukam materiałów o SAP na youtube - 95% Hindusi, wszystkie inne materiały na necie - 95% Hindusi, książki SAP PRESS - 80% Hindusi. Czy w Indiach w przydrożnym kiosku można nabyć licencję do SAP dołączoną do jakiejś gazety? Czy może jest jakiś inny czynnik sprawiający, że większość specjalistów od SAP pochodzi z Indii?
Oczywiście nie przeszkadza mi to w ogóle, nawet już się przyzwyczaiłem do tej angielszczyzny - tylko pytam z czystej ciekawości :)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Indyjscy SAPowcy

Post autor: dominik.tylczynski »

Cześć, przede wszystkim to, że SAP'owcy made in India są tak licznie reprezentowani na YouTube czy blogach nie koniecznie świadczy, że jest ich najwięcej. To świadczy, ze najwięcej publikują.

Myślę, że jest ich istotnie bardzo dużo. Przypuszczam, że to jest w dużej mierze kwestia statystki - Indie to ogromny kraj, z bardzo liczną populacją. Angielski (taki bardziej hinduski-angielski) jest jednym z urzędowych języków. Do tego Indie się bardzo szybko rozwijają i powstaje liczna warstwa wykształconych ludzi, a przy tym to jednak nadal dość ubogi kraj. Zatem jest idealnym miejscem na lokalizowanie usług typu zdalny helpdesk. Masz zatem idealną wylęgarnię SAP'owców.
ODPOWIEDZ