Umowa B2B

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Umowa B2B

Post autor: karol.dabrowski »

Witajcie,

potrzebuję porady: otrzymałem propozycję pracy z opcją wyboru UoP lub B2B. Kasa z B2B jest oczywiście wyższa. Czy warto? Na co zwrócić uwagę? Jakie są zagrożenia?
Szczególnie myślę o sytuacji np. długotrwałej choroby - typu złamie rękę i nie mogę używać komputera. Nie mam wtedy kasy tak jak na UoP za ten czas? ... Jakie są wasze doświadczenia?

Pozdrawiam
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: Umowa B2B

Post autor: wojtas7 »

Nie ma jednej odpowiedzi na Twoje pytania, bo każde zlecenie/projekt/firma może być inna. Jeśli masz firmę (np. wdrożeniową-konsultingową), która "zatrudnia" konsultantów/programistów na B2B, ale w rzeczywistości jest to UoP (kwestie moralno-legalne pomijamy), tak że (często półoficjalnie) masz dogadany urlop roczny, co się dzieje w razie choroby (możesz mieć w umowie np. comiesięczną stawkę-ryczałt i potem od każdego dnia stawki (często w progach) - to jest "prawie" jak na etacie, tylko koszty dużo mniejsze (pracodawcy) - to też zależy ile z tych "zysków" pracodawca zechce Ci dać za to że masz B2B. Z drugiej strony jest prawdziwy free-lance, gdzie dogadujesz się na ileś dni na projekt i nikogo nie interesuje urlop/choroba - po prostu masz płacone za każdy dzień i ewentualnie masz dogadane koszty transportu i/lub hotelu.

Także raczej musisz sam indywidualnie do tematu podejść i zdecydować, czy kasa jest dostatecznie większa że warto podjąć ryzyko (i jakie to ryzyko jest). Na free-lance raczej nie dostaniesz szkoleń, lżejszego dnia (w rozumieniu pracy na etacie), każda twoja praca będzie kontrolowana regularnie, dużo czasu schodzi na robienie wycen prac i potem odpowiedzialność za to. Ale tak jak wspomniałem wszystko zależy od charakteru współpracy.
ODPOWIEDZ