Sprawdzenie w jaki sposób wegenerował się order

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
Ingaa
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 20, 2019 8:31 pm

Sprawdzenie w jaki sposób wegenerował się order

Post autor: Ingaa »

Dobry wieczór,

Mam pewną zagwozdkę. Czy jest możliwe zweryfikowanie w sapie w jaki sposób wegenerował się order, po wbiciu pewnej wartości w sapie p20 w planning booku w czwartej kolumnie (distribution demand confirmed), jeżeli nie było żadnego zapotrzebowania. Po wprowadzeniu nr orderu do SAP p10 transakcja m23n pokazuje, że "order was created by background user".
Za wszelką pomoc będę niesamowicie wdzięczna.
Pozdrawiam.
Inga
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Sprawdzenie w jaki sposób wegenerował się order

Post autor: dominik.tylczynski »

Obawiam się, że problem nie jest rozwiązywalny wprost. Wg informacji z netu zmiany w SAP SNP w planning book nie są logowane, np.
How to identify the key figure that was changed by the user
How to track Changes done in planning book....by whom.....in DP planning
Proponowane rozwiązania sugerują wykorzystanie rozszerzenia wywoływanego podczas zapisywania planning book i logowania zmian w tym rozszerzeniu. Tyle, że takie rozszerzenie wymaga oprogramowania i nie będzie działać wstecz.

Zamówienie widoczne w ME23N zostało utworzone po wprowadzeniu zmiany w planning book przez interfejs między SNP a ERP, stąd użytkownik typu "background user" widoczny w zamówieniu.

Możesz jeszcze sprawdzić datę utworzenia tego zamówienia i przeprowadzić wewnętrzne śledztwo. Tylko skoro to zamówienie jest niepoprawne to najpewniej nikt się nie przyzna do wprowadzenia zmian w SNP :(
Ingaa
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 20, 2019 8:31 pm

Re: Sprawdzenie w jaki sposób wegenerował się order

Post autor: Ingaa »

Dzień dobry,

Właśnie jest to ciężko aby to zweryfikować.
Dziś ponownie mam taki przypadek i wchodząc w szczegóły, widać że zostało to wygenerowane prawdopodobnie automatycznie przez bop.

Dodatkowo mam pytanie, wchodząc w ustawienia widzę że jest zaznaczone coś takiego:push by quota arrangement- czy ktoś z Was wie co to znaczy w zastosowaniu?

Może jest to generowane przez te ustawienia?

Pozdrawiam,
Inga Kaczmarek
ODPOWIEDZ