Podstawy KANBAN w SAP

Zmieść tutaj informacje i linki do ciekawych produktów i rozwiązań
ODPOWIEDZ
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Podstawy KANBAN w SAP

Post autor: peterek13 »

Witam wszystkich.
Nie za bardzo widziałem gdzie indziej miejsce na forum, w którym mógłbym umieścić taki materiał (materiały treningowe, baza wiedzy, itp.). Zresztą jest to mój autorski materiał o podstawach Kanban w SAP, póki co wolę go wrzucić w trochę takie "poboczne" miejsce

Bardzo chętnie wysłucham, zwłaszcza krytycznych, uwag czy opinii na temat tego materiału. Jeżeli ktoś jednak uzna, że materiał jest ok i ma odpowiedni poziom merytoryczny, to nie mam oczywiście nic przeciwko temu żeby z niego korzystał w razie potrzeby (sam nie raz korzystałem z forum, więc może w ten sposób uda mi się jakoś dorzucić swoją cegiełkę :) ).

Tak więc, w załączniku pdf.
Załączniki
Proces realizacji KANBAN w systemie SAP.pdf
(749.72 KiB) Pobrany 843 razy
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Podstawy KANBAN w SAP

Post autor: marcus »

1. Bardzo dobry materiał.. krytycznych uwag nie ma.. szkoda że nie mogę wszystkiego przetestować (nie mam dostępu do PK01 - stąd moje pytanie: jaka jest różnica pomiędzy LPK1 a PK01?. Do tego pierwszego mam dostęp i używam praktycznie cały czas, ale szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że można cykle zakładać również w PK01. Chyba, że to jest błąd w instrukcji bo okno wygląda identycznie jak LPK1 ale podpisane jest jako PK01.



2. Chciałbym bardzo mocno podziękować za materiały jakie autor posta mi wysłał na PW. Pół nocy przesiedziałem przy translatorze :D a zapoznałem się z 0,1% :)

dzięki wielkie Piotrze :)
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Podstawy KANBAN w SAP

Post autor: peterek13 »

Odpisuję tu póki co :D , a nie na priv, chociaż pewnie sensowniej byłoby to podpiąć pod tą dyskusję w dziale logistyka "Interfejs Kanban WM-PP". Jak coś, to skopiuję to też tam.

O Twoich dostępach ciężko mi mówić, ale do rzeczy.... :)
Wydaje mi się, że czym innym jest cykl sterowania dla materiałów zarządzanych Kanbanem ( PK01), a czym innym cykl sterowania zakładany w WM (czyli twoje LPK1).
Nie mam póki co za dużej wiedzy na temat interfejsu WM-PP, nie odpowiem Ci na ten moment czy i jak można te dwie rzeczy połączyć i jak technicznie to wykonać w detalach.
Ważne też, żeby wyłączyć materiał w danym składzie przed utworzeniem cyklu sterowania spod MRP, żeby cały proces szedł prawidłowo( planujesz dany materiał kanbanem, a nie przez MRP)
Zauważ też, że w PK01 (ekran początkowy) zaznaczasz typ Kanban, a w LPK1 nie ma takiej opcji (masz nawet info, przynajmniej u mnie na pasku że to cykl tworzony dla WM)
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Podstawy KANBAN w SAP

Post autor: marcus »

Dzięki za wyjaśnienie :)

Sorki za spam, ale...dla zainteresowanych: autor tematu nie pochwalił się tu na forum że prowadzi blog, chyba, że to przegapiłem.. warto tam zajrzeć:

http://sapiotrkrawiec.blox.pl/html

na blogu ciekawe artykuły dla takich laików jak ja :D
mateusz.korus
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 22, 2017 4:36 pm
Has thanked: 1 time

Re: Podstawy KANBAN w SAP

Post autor: mateusz.korus »

Czy opracowany przez Ciebie proces realizacji Kanban, można również wdrożyć dla śrub,nakrętek itp. :? ??
Asortyment powtarza się na kilku stanowiskach, a wykorzystanie ich jest zróżnicowane. :roll:
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Podstawy KANBAN w SAP

Post autor: marcus »

Proces kanban jest przeznaczony właśnie do tego typu części a tym bardziej jeśli rozchód odbywa się na kilku stanowiskach.
ODPOWIEDZ