SAP <--> System planowania produkcji

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Tomek
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 21, 2013 9:12 am
Has thanked: 1 time

SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: Tomek »

Witam,

Rozważamy w firmie zakup nowego systemu do planowania produkcji. Obecnym system planowania produkcji to SAP PP. Niestety powoli przestaje on wystarczać, nie chcę tu teraz wchodzić w szczegóły.
Mam wiec pytanie czy ktoś zna jakiś dobry system planowania produkcji dla firmy średniej wielkości (ok 2000 pracowników, ale planowaniem produkcji zajmuje się około 20 osób). Chodzi mi tu o zewnętrzny system, który będzie miał możliwość integracji z SAP. Dobrze by było, aby system miał możliwość rozbudowy o inne modułu, być może potrzebne w niedalekiej przyszłości, typu moduł do prognozowania sprzedaży, moduł nadzorujący/monitorujący dostawy.
Jak ktoś ma/miał styczność z takim programem lub ma jakieś interesujące informację proszę o komentarz :)

Pozdrawiam
Tomek
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: dominik.tylczynski »

Skoro SAP PP przestaje wystarczać do warto się przyjrzeć przede wszystkim SAP APO Tutaj powinieneś znaleźć wszystko czego może brakować w module PP w SAP ERP. Moim zdaniem to najsensowniejsze podejście - koszty integracji z SAP ERP innego zewnętrznego systemu planowania produkcji mogą być znacznie wyższe niż korzyści z jego implementacji.
Popatrz jeszcze dokładnie na co czego brakuje w module PP - być może usprawnienie już zaimplementowanych w SAP procesów rozwiąże większość problemów, bez konieczności implementacji dodatkowych narzędzi.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: aregmax »

Kiedyś byłem na prezentacji systemu ASPROVA i wrażenie było bardzo pozytywne. Poczytaj we własnym zakresie lub umów się na jakąś sesję. Może Cię zainteresuje.
Pozdr.
Arek
piatek
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 06, 2013 11:50 am

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: piatek »

Jeśli chodzi o rozbudowę o kolejne moduły to polecam program do zarządzania produkcją firmy RAKS. Ma mnóstwo funkcji i bardzo przyjazny interfejs, więc powinien być odpowiedni.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: dominik.tylczynski »

Potrafisz porównać ten system z SAP PP? Bardzo jestem ciekaw w czym jest lepszy w czym gorszy.
koperewa86
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 7:38 am

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: koperewa86 »

Nie będę tworzyć nowego tematu, tylko napiszę w tym, bo moje pytanie dotyczy planowania produkcji.
Czy znacie jakieś dobre programy, dzięki którym można szybko i sprawnie i bez wydawania dużych pieniędzy ogarnąć zarządzanie produkcją w firmie? Jak narazie natknęłam się na ten http://www.eqsystem.pl/efektywne-zarzad ... ukcja.html i zrobił na mnie wrażenie, ale waham się, czy nie będzie zbyt skomplikowany do niewielkiej firmy. Możecie polecić jakieś swoje typy?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: dominik.tylczynski »

Z racji doświadczenia i tematyki tego forum polecałbym moduł PP w SAP ERP.
WYTLIB_A
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 18, 2017 4:53 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: WYTLIB_A »

Czego konkretnie brakuje w SAP PP module przy Waszym planowaniu, co jest wąskim gardłem ? Narzędzi jest mnóstwo na rynku. Chyba najlepsze łaty znajdziesz w niemczech (jest tego opór).

Adam
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: marcus »

Jeśli system miałby być dla małej firmy to może wystarczyć SAP BUSSINES ONE, warto się zapoznać z możliwościami i niewielkimi wymaganiami systemu w pełni spełniającego wymagania małej firmy:

<<<<CLICK>>>> - więcej w linku obok
aśka55
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 18, 2021 12:18 pm

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: aśka55 »

Myślę, że najlepiej sprawdzi się tutaj harmonogrowanie produkcji. Myślę, że każda rozwijająca się firma powinna zadbać o takie rozwiązania.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP <--> System planowania produkcji

Post autor: dominik.tylczynski »

aśka55 pisze: pn sty 18, 2021 1:08 pm Myślę, że najlepiej sprawdzi się tutaj harmonogrowanie produkcji. Myślę, że każda rozwijająca się firma powinna zadbać o takie rozwiązania.
Czy sprawdzi się najlepiej to trudno wyrokować - to wszystko zależy od potrzeb firmy, funkcjonalności rozwiązania. Wskazany przez Ciebie system jest tylko jednym z wielu.
Z doświadczenia powiem, że nie brałbym się za wdrażanie systemu APS przed uporządkowaniem i zintegrowaniem procesów planistycznych w firmie.
ODPOWIEDZ