Wirtualny stock MD04 vs LS24

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Wirtualny stock MD04 vs LS24

Post autor: bzcstal »

Witam serdecznie,
Nie mogłem znaleźć w wyszukiwarce tematu dlatego zakładam nowy. Jeżeli był to z góry przepraszam.
Od dłuższego czasu borykam się z wirtualnym stockiem w transakcji MD04, który jest przyczyną błędnego działania MRP I w oparciu o odpowiednie ustawienia. Jest to dużym utrudnieniem, gdyż linia planująca się automatycznie (multi-leveling) z góry skazana jest na błędy i niepowodzenie.

Nie rozumiem, dlaczego są różnice między MD04 vs LS24, tzn. w tej pierwszej widzę rzekomo 10 sztuk na zapasie, a w tej drugiej zero.

Skąd się biorą te rozbieżności? Czy to jest wina przeładowania zlecenia (raportowanie), a później nieudana próba korekty?
W historii, po realizacji zleceń widać, że każde schodziło prawidłowo.

Czy istnieje jakaś transakcja do monitorowania tego typu błędów?


Pozdrawiam
b
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Wirtualny stock MD04 vs LS24

Post autor: dominik.tylczynski »

Przyznam, że nie spotkałem się z rozjazdem stanów w MD04 i LS24. Moim zdaniem są dwie możliwości:
  1. Albo masz jakieś krzywe rozszerzenia w MD04, które zaburzają wyświetlany tutaj stan zapasów
  2. Albo niepoprawnie interpretujesz dane w MD04 vs LS24 - być może nie uwzględniasz w LS24 zapasów na typach magazynu 9*
Obstawiam opcję 2.

Możesz też sprawdzić spójność zapasów między MM i WM.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Wirtualny stock MD04 vs LS24

Post autor: marcus »

dominik.tylczynski pisze: czw wrz 21, 2017 7:36 pm Możesz też sprawdzić spójność zapasów między MM i WM.
Dokładnie. W MD04 jest widoczny zapas na wszystkich składach w zakładzie, również tych nie zarządzanych przez WM. Uruchom przegląd zapasów. Być może zapas widoczny w MD04 to zapas widoczny w jakimś innym składzie bez WM, którego nie podejrzysz w LS24.

SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
aatrapa
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 09, 2017 12:41 am
Been thanked: 2 times

Re: Wirtualny stock MD04 vs LS24

Post autor: aatrapa »

Czasami robi się rozdźwięk pomiędzy gospodarką magazynową a gospodarką zapasami. To błąd w leżący gdzieś w bazie danych.
U mnie mam na tą okazję transakcję do korygowania tego typu błędów. Jeśli chcesz to poszukam.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Wirtualny stock MD04 vs LS24

Post autor: dominik.tylczynski »

aatrapa pisze: ndz wrz 24, 2017 10:19 pm Czasami robi się rozdźwięk pomiędzy gospodarką magazynową a gospodarką zapasami. To błąd w leżący gdzieś w bazie danych.
U mnie mam na tą okazję transakcję do korygowania tego typu błędów. Jeśli chcesz to poszukam.
Do porównania zapasów między MM i WM służy transakcja LX23. Różnice nie powinny się zdarzać - świadczą o niespójności danych i są poważnym problemem, zwłaszcza jeśli pojawiają się regularnie. Zwykle przyczyną są błędnie napisane rozszerzenia lub bezpośrednie zmiany danych z tablicach systemu.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Wirtualny stock MD04 vs LS24

Post autor: dominik.tylczynski »

Jeszcze kilka uwag odnośnie różnic w MD04 i LS24:
  1. MD04 pokazuje zapas we wszystkich składach objętych planowaniem MRP w zakładzie (zakładając, że nie wykorzystujesz obszarów MRP). Natomiast LS24 pokazuje zapas w jednym magazynie. Różne składy w tym samym zakładzie mogą być zarządzane w różnych magazynach.
  2. Jeśli wykorzystujesz moduł QM to MD04 nie pokazuje zapasu w kontroli jakości w linii "zapas", tylko w liście zapasów/zapotrzebowań jako elementy MRP "partia kontrolna QM".
  3. MD04 i LS24 to zupełnie różne narzędzia przeznaczone do różnych celów (MD04 -
    przegląd zapasów/zapotrzebowań, wsparcie MRP; LS04 - przegląd zapasów w magazynie, wsparcie zarządzania magazynem). Naturalnie informacje pokazywane w MD04 i LS24 muszą być spójne, jednak trzeba wiedzieć jak je interpretować i ewentualnie porównać.
ODPOWIEDZ