MD11 dla produktu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pirx
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 3:18 pm

MD11 dla produktu

Post autor: pirx »

Dzień dobry
Mam pytanie odnośnie transakcji md11. Mam zrobić dwa planowane zamówienia dla 20 i 1000 szt. Mam dwa różne wersje BOM. Teraz moje pytanie gdzie w md04 można zobaczyć której wersji BOM używa dane zamówienie oraz gdzie sprawdzić czasy produkcji dla zleceń??
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: MD11 dla produktu

Post autor: dominik.tylczynski »

Uściślijmy najpierw terminologię. W SAP ERP nie ma "planowanego zamówienia". Jest natomiast "zlecenie planowane", które można utworzyć ręcznie w transakcji MD11. Kiedy w kontekście planowania produkcji mówimy o zleceniach warto dodać czy jest to zlecenie planowane, produkcyjne czy procesowe. To może drobiazgi, ale znakomicie ułatwiają komunikację i zrozumienie Twojego pytania.
Inna sprawa, że polskie tłumaczenie SAP ERP bywa miejscami niespójne - te same obiekty czy pola są czasem opisane inaczej. Dlatego wolę się posługiwać SAP ERP w wersji angielskiej.

W MD11 tworzysz zlecenie planowane i możesz w tym zleceniu określić wersję produkcyjną:
2018-01-19_08h18_42.png
2018-01-19_08h18_42.png (45.67 KiB) Przejrzano 2177 razy
Jeśli wersji nie podasz podczas tworzenia zlecenia planowanego, system weźmie pierwszą wersję.

Po utworzeniu zlecenie planowane jest widoczne w MD04. Z MD04 możesz wyświetlić lub zmienić to zlecenie i tutaj zobaczyć wersję:
2018-01-19_08h28_57.png
2018-01-19_08h28_57.png (51.02 KiB) Przejrzano 2177 razy
Jeśli to nie jest wystarczające listę MD04 można rozszerzyć o dodatkowe kolumny i wyświetlić w nich wersję produkcyjną.
pirx
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 3:18 pm

Re: MD11 dla produktu

Post autor: pirx »

Dzień dobry
Dziękuję za uwagi przydadzą się. BOM jaki został wzięty zobaczyłem w zakładce Master Data. Tam pokazało, że dla zamówienia na małą ilość sztuk wzięło wersję 1, a dla dużej ilości wersję 2. Tak miałem ustawiony bom - w zależności od wielkości zlecenia planowanego. 
Dziękuję za pomoc
pozdrawiam,
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: MD11 dla produktu

Post autor: dominik.tylczynski »

pirx pisze: pt sty 19, 2018 5:57 pm Dzień dobry
Dziękuję za uwagi przydadzą się. BOM jaki został wzięty zobaczyłem w zakładce Master Data. Tam pokazało, że dla zamówienia na małą ilość sztuk wzięło wersję 1, a dla dużej ilości wersję 2. Tak miałem ustawiony bom - w zależności od wielkości zlecenia planowanego. 
Dziękuję za pomoc
pozdrawiam,
Istotnie wybór wersji produkcyjnej i co za tym idzie wersji BOM w zależności od wielkości zlecenia jest najczęściej stosowany. SAP weźmie pierwszą wersję jeśli mamy kilka wersji dla danej wielkości zlecenia.
Użycie wersji w SAP ERP jest opcjonalne, jednak warto ich używać. W S/4 HANA wersje produkcji są już obowiązkowe.
ODPOWIEDZ