masowa zmiana cykli kontroli

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
newone
Posty: 302
Rejestracja: wt sty 24, 2012 1:09 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

masowa zmiana cykli kontroli

Post autor: newone »

Hej,
czy jest mozliwosc masowej zmiany istniejacych cykli kontroli ?
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: masowa zmiana cykli kontroli

Post autor: marcus »

Kiedyś pytałem o to samo, ale dla tworzenia a nie zmiany i otrzymałem odpowiedź, że tylko LSMW, więc przypuszczam, że to samo się tyczy zmiany cyklu sterującego


viewtopic.php?f=2&t=5934
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: masowa zmiana cykli kontroli

Post autor: dominik.tylczynski »

Jest transakcja LPK4 - pisaliśmy o niej we wskazanym przez Ciebie wątku, ale wtedy nie miałeś do niej uprawnień.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: masowa zmiana cykli kontroli

Post autor: marcus »

Tak racja, bardzo mnie ta transakcja ucieszyła jak już otrzymałem uprawnienia, jednak później musiałem wchodzić w każdy cykl i zmieniać ustawienie z "3" na "2" oraz edytować jednostki miary :/ Rozpowiedziałem o tej transakcji reszcie ludzi i narobił się większy syf niż wcześniej ;)))

Ta transakcja jest super, ale nie w moim przypadku, gdzie każdy cykl musiał być ustawiony z "2". Udało się załatwić utworzenie projektu w LSMW dla zakładania cykli i posprzątać bałagan :)
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: masowa zmiana cykli kontroli

Post autor: dominik.tylczynski »

marcus pisze: ndz lut 18, 2018 9:03 pm Tak racja, bardzo mnie ta transakcja ucieszyła jak już otrzymałem uprawnienia, jednak później musiałem wchodzić w każdy cykl i zmieniać ustawienie z "3" na "2" oraz edytować jednostki miary :/ Rozpowiedziałem o tej transakcji reszcie ludzi i narobił się większy syf niż wcześniej ;)))
Tak to jest - transakcje do masowych zmian danych w SAP są bardzo dobre i pożyteczne, ale trzeba umieć z nich korzystać. Inaczej można sobie zrobić kuku. Dlatego właśnie należy dbać o ograniczenie dostępu do tych transakcji profilami uprawnień (transakcja PFCG) i udostępniać je wyłącznie świadomym, przeszkolonym użytkownikom.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: masowa zmiana cykli kontroli

Post autor: marcus »

Tak to prawda, w pełni popieram Twoje zdanie. Może jeszcze rok temu uważałbym je tylko za teorię i wymyślanie powodów, żeby tylko nie dać dostępu. Gdybym dostał odmowę dostępu do tej transakcji to bym się oburmuszył jak dziecko, bo bym tego nie rozumiał. Jednak sprawdzając to na własnej skórze przyznaje Ci 100% rację!! Transakcje do masowych zmian to bardzo przydatne narzędzie... ale tak jak napisałeś tylko w rękach świadomych użytkowników :) Gdybym się nie sparzył, myślałbym inaczej :mrgreen:
ODPOWIEDZ