RF kolejki a brama

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Yeti
Posty: 203
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

RF kolejki a brama

Post autor: Yeti »

Cześć,
Krótkie pytanie dotyczące kolejek WM. Ustawiłem determinację kolejek dla pobrań uwzględniając bramę. Czyli mam: magazyn, ekran 2, rodzaj przeniesienia A, i dalej: źródłowy typ magazynu i obszar wygwiazdkowany i kolejne numery bram. Brama ustala się podczas tworzenia zlecenia przeniesienia z dostawy. I teraz: jeśli brama jest określona w tabeli konfiguracyjnej dla określania kolejek - kolejka nie wyszukuje się; jeśli natomiast jest wygwiazdkowana - wyszukuje się.
Czytałam notę 320804 i wydaje mi się, że konfiguracja jest ok (j.w.).
Czy ktoś ma pomysł gdzie jest błąd?

Pozdrawiam
Marcin
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: RF kolejki a brama

Post autor: dominik.tylczynski »

Generalnie to powinno działać wg konfiguracji zgodnej z notą. Jeśli jednak nie uzyskasz spodziewanego efektu możesz ustalać kolejkę wg własnych zasad przy pomocy BADI LE_WM_RF_QUEUE
Yeti
Posty: 203
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: RF kolejki a brama

Post autor: Yeti »

Mimo, że Twoja odpowiedź mi nie pomogła, muszę podziękować :)
Zajrzałem jeszcze raz do noty, gdzie mowa jest o:
If the destination storage type is marked with "***" the destination picking area is ignored during the queue assignment, that is, you must also mark the destination picking area with "***".
To samo dotyczy bram, o czym nota nie mówi wyraźnie, ale każe się domyślić. Czyli jeżeli typ magazynu jest wygwiazdkowany, system ignoruje bramę.

Pozdro
M.
Yeti
Posty: 203
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: RF kolejki a brama

Post autor: Yeti »

Wracam do tematu ustalania kolejki z uwzględnieniem bramy. Mój programista wykorzystał wspomniane BADI LE_WM_RF_QUEUE, aby wziąć pod uwagę również kombinację danych do ustalania kolejki z samą bramą. Otrzymałem jednak info, że transakcja LT03 nie przechodzi przez ten exit. Nie bardzo rozumiem co to oznacza. Czy coś musi być jeszcze aktywowane, żeby to zadziałało?

Pozdr,
Marcin
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: RF kolejki a brama

Post autor: dominik.tylczynski »

Coś mi się wydaje, że programista ściemnia.
Jest jedna nota o problemie z działaniem BADI LE_WM_RF_QUEUE 643680 - Queue determination via BAdI does not work, ale to nota z 2003 roku, do wersji 4.70. Nie sądzę, abyś pracował na tak starym systemie.

Możesz też zobaczyć notę: 1662210 - Queue definition for outbound transfer orders

BADI LE_WM_RF_QUEUE jest wywoływane w programie LL03AFHP, linia 38:

Kod: Zaznacz cały

  If gi_badi_queue is initial.
    Call method cl_exithandler=>get_instance
      EXPORTING
        exit_name                     = 'LE_WM_RF_QUEUE'
        null_instance_accepted        = con_x
      Changing
        Instance = gi_badi_queue.
  Endif.

  If not gi_badi_queue is initial.
    Call method gi_badi_queue->queue_determination
      Exporting
        IT_tap = lt_tap[]
      Importing
        ET_ltap_qu = lt_ltap_qu[].
  Endif.
Postaw tam break-point i zobacz co się dzieje.
Przypuszczam, że po prostu implementacja BADI nie została włączona. Używałem tego BADI wielokrotnie i nigdy nie miałem problemów z jego wywołaniem.
Yeti
Posty: 203
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: RF kolejki a brama

Post autor: Yeti »

Zgadza się! Postawiłem breakpoint w tym miejscu i widzę, że user-exit jest wywoływany i widzę, że jest w nim babol. Junior programista oczekiwał zatrzymania programu w innym momencie i stąd konfuzja. Dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ