Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: pabliq »

Witam,

mamy utworzoną dodatkową zakładkę w mm01/02/03, na której znajdują się podekrany z zetowymi polami.
Jeden z podekranów chciałbym powiększyć, ale w tym momencie zachodzi na niego kolejny podekran i przykrywa niektóre pola.

W którym miejscu określa się położenie podekranów na danej zakładce - tak aby każdy się pomieścił?
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: greg_hhl »

pabliq pisze: czw maja 16, 2019 11:28 am Witam,

mamy utworzoną dodatkową zakładkę w mm01/02/03, na której znajdują się podekrany z zetowymi polami.
Jeden z podekranów chciałbym powiększyć, ale w tym momencie zachodzi na niego kolejny podekran i przykrywa niektóre pola.

W którym miejscu określa się położenie podekranów na danej zakładce - tak aby każdy się pomieścił?
Określasz kolejność podekranów a nie precyzyjne położenie na ekranie
Załączniki
Wybór zakadki
Wybór zakadki
3.png (18.02 KiB) Przejrzano 972 razy
Wybór materiału
Wybór materiału
2.png (12.69 KiB) Przejrzano 972 razy
Spro
Spro
1.png (22.29 KiB) Przejrzano 972 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: dominik.tylczynski »

W podanej wyżej konfiguracji definiujesz kolejność zakładek / wglądów danych podstawowych materiału oraz ich zawartość (podekrany na zakładkach). Same natomiast podekrany definiujesz standardowo - w malarzu ekranów.

Poczytaj dokumentację do konfiguracji SPRO: Logistics - General --> Material Master --> Configuring the Material Master --> Here's How (Quick Guide Using an Example)
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: pabliq »

Dziękuję za podpowiedź.

Mimo wszystko podekran który zmodyfikowałem jest przykrywany przez kolejny po nim podekran w pewnej cześci (przykrywanej jest m.in. pole z danymi).

W konfiguracji nie widziałem opcji, abym mógł podekrany ustawiać względem siebie. To znaczy, że SAP sam pilnuje ich ustawień względem siebie ? (żeby jeden nie nachodził na drugi).

Podobnie ten zmodyfikowany podekran jest w części przykrywany, gdy przestawiłem go 2 ekrany niżej.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: greg_hhl »

pabliq pisze: śr maja 22, 2019 12:58 pm Dziękuję za podpowiedź.

Mimo wszystko podekran który zmodyfikowałem jest przykrywany przez kolejny po nim podekran w pewnej cześci (przykrywanej jest m.in. pole z danymi).

W konfiguracji nie widziałem opcji, abym mógł podekrany ustawiać względem siebie. To znaczy, że SAP sam pilnuje ich ustawień względem siebie ? (żeby jeden nie nachodził na drugi).

Podobnie ten zmodyfikowany podekran jest w części przykrywany, gdy przestawiłem go 2 ekrany niżej.
Może być tak, że łącznie z Waszą modyfikacją przekracza rozmiar głównego ekranu. Najlepiej to widać właśnie w SPRO po kliknięciu na przycisk
Załączniki
2019-05-23 12_33_29-Window.png
2019-05-23 12_33_29-Window.png (30.48 KiB) Przejrzano 866 razy
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mikas »

Dopisze się w tym wątku - gdzie mogę zmienić dla kilku pól ich obowiązkowość oraz/lub wpisywać stałą jakąś wartość, tak by była uzupełniana przy zakładaniu nowego materiału ?

pozdrawiam, Michał
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mikas »

Dopytam jeszcze raz, w sumie potrzebuję, żeby uruchamiając naszą transakcję do tworzenia materiału MM41, dla jednego / kilku pól, wpisała się zawsze taka sama stała wartość ...

dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam, Michał

/edit/

Co na razie udało mi się ustalić. Chcę wstawiać stałą wartość "M02" w pole LGNUM, na ekranie w transakcji MM41 jest to RMMW1-LGNUM.
Wiem, że w tabeli T130F jest tam to pole. Pod SE80 wiem, że dla tej konkretnej transakcji dla pola LGNUM jest kod:
RMMW1_LGNUM LIKE T130F-FNAME VALUE 'RMMW1-LGNUM',
Ale nadal nie wiem, czy działa to tak, ze jeśli SAP znajdzie w tej tabeli wpis, to wstawi go mi do tego pola w transakcji ?

dzięki z góry za wszelkie info, pozdrawiam, Michał
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mikas »

Może jednak ktoś dałby znać, w jakim kierunku chociaż iść, czy to tylko ABAP, czy są jakieś standardowe metody wstawiania stałych wartości w pola ... ?

pozdrawiam, Michał
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: Pawel_85 »

Stwórz sobie dummy material, gdzie w master data wypełnisz te pola które chcesz odpowiednimi wartościami i przy tworzeniu nowego materiału będziesz używał dummy jako reference material.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mikas »

Dzięki. Tak wiem o tym, ale w moim przypadku musiałbym mieć kilkadziesiąt materiałów referencyjnych, od których i tak miałbym odchylenia...
Retail ...

Ale to zgadza się, jest pomysł, co nie zmienia faktu, że chciałbym wiedzieć, jak wstawiać jakąś stałą określoną wartość w dowolne pole ... :wink:

pozdrawiam, Michał
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: greg_hhl »

mikas pisze: wt maja 28, 2019 2:07 pm Dzięki. Tak wiem o tym, ale w moim przypadku musiałbym mieć kilkadziesiąt materiałów referencyjnych, od których i tak miałbym odchylenia...
Retail ...

Ale to zgadza się, jest pomysł, co nie zmienia faktu, że chciałbym wiedzieć, jak wstawiać jakąś stałą określoną wartość w dowolne pole ... :wink:

pozdrawiam, Michał
Poza ABAPem i rozszerzeniami ZXMG0F01 i ZXMG0U02 nie mam lepszego pomysłu. Tu możesz zrobić dowolną logikę, doczytać jakieś własne tabele konfiguracyjne ....
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mikas »

OK, dzięki, czyli muszę przekazać temat do konsultanta ...

pozdrawiam, Michał
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mgabryel »

w standardzie dane z wglądów MRP można podpowiadać domyślnie poprzez profil MRP, dane z wglądu Prognoza poprzez profil Prognozy.

Dodatkowo w standardzie poszczególne dane można zaimportować z excel, tworząc / zmieniając materiały z wykorzystaniem LSMW do danych podstawowych materiału.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mikas »

mgabryel pisze: śr maja 29, 2019 9:22 am w standardzie dane z wglądów MRP można podpowiadać domyślnie poprzez profil MRP, dane z wglądu Prognoza poprzez profil Prognozy.
Dzięki ! Jest jakaś transakcja odpowiadająca za konfigurację tego ? Jak to wykonać - chociaż hasłowo ... ?

Dzięki z góry, pozdrawiam, Michał
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Dodatkowa zakładka w mm01/02/03

Post autor: mgabryel »

wszystkie transakcje od profilów znajdziesz w menu Gospodarka materiałowa -> Dane podstawowe materiału -> Profil -> MMD1 - Tworzenie Profil MRP / MP80 - Tworzenie Profil Prognozy.

Utworzony profil można podpiąć przy tworzeniu w MM01 w oknie dialogowym 'Poziomy organizacyjne'
ODPOWIEDZ