Consigmnent

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Paulina12345
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 06, 2019 11:31 am

Consigmnent

Post autor: Paulina12345 »

Hej, czy ktoś może mi w skrócie wyjaśnić czym jest i jaki wpływ na artykuł ma to ze ustawimy na nim Consigment. Generalnie chodzi mi o to, że są jakieś warunki dla których np nie mogę zmienic ZDIS oraz ZSUR na artykule i organizacji na którą jest otworzony
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Consigmnent

Post autor: dominik.tylczynski »

Zadałaś bardzo ogólne pytanie o zapas konsygnacyjny (ang. Consignment)...

Przede wszystkim są dwa rodzaje zapasu konsygnacyjnego:
  1. Zapas konsygnacyjny dostawcy
  2. Zapas konsygnacyjny u klienta
Ad 1. Zapas konsygnacyjny dostawcy
Jest to zapas zarządzany w składzie, ale nie jest on własnością firmy.
SAP Help: Externally-Owned Special Stocks pisze:Vendor Consignment
This type of stock comprises consignment material belonging to the vendor that is stored on your premises.
Consignment stocks from the vendor are available for MRP.
Goods Movements for consignment stocks from the vendor are described in the section Consignment.

Ad 2. Zapas konsygnacyjny u klienta
Jest zapas będący własnością firmy, przekazany klientowi w komis.
SAP Help: Company’s Own Special Stocks pisze:Consignment Stock at Customer
This is consignment material belonging to your company that is stored with the customer. This stock is not available for materials planning.
In Inventory Management, you can post the following goods movements (with reversal):
  • Initial entry of stock balances (movement types 561, 563)
  • Transfer posting from plant to plant in one step (301)
  • Transfer posting material to material (309; see also Entering Transfer Posting Material to Material)
Other goods movements are processed using the Sales (SD-SLS) component. See also: Consignment.
Zatem przede wszystkim trzeba ustalić o którym zapasie konsygnacyjnym mówimy.

Nie potrafię nic powiedzieć o "jakichś warunkach czy zmianie ZDIS i ZSUR na artykule. Wrzuć może screen shot'y z ekranów gdzie te wartości próbujesz zmienić, albo popisz dokładnie w terminologii SAP co i gdzie próbujesz zmieniać.
ODPOWIEDZ