MRP vs fixed zamówienia zakupu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
emwas1
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 21, 2019 11:53 am

MRP vs fixed zamówienia zakupu

Post autor: emwas1 »

Hej.
Zamówienia klienta, w oparciu o BOM generują zapotrzebowania na zakup komponentów. Zakupy odbywają się w oparciu o agreementy i harmonogram, brak purchase requisition and purchase orders. jeden indeks od tego samego dostacy może być dostarczony w 2 tygodnie - agreement A ( air) lub w 6 tygodni - breement S (sea). Aby widzieć właściwe daty załadunku i dostawy używamy dwóch agreementów. Raz w miesiącu ustawiam ręcznie dostawy z agreementu B i je firmuję aby nie były zmieniane automatycznie. Chciałabym aby MRP planowało dodatkowe dostawy w oparciu o agreement A. Problem w tym, że nowe pozycje są wrzucane po ostatnim zafirmowanym zamówieniu na kontener a cel jest aby dodatkowe ilości między dostawami kontenera były automatycznie harmonogramowane pomiędzy zafirmowanymi zamówieniami. Jak ustawić MRP aby uzyskać taki efekt?
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: MRP vs fixed zamówienia zakupu

Post autor: dominik.tylczynski »

W standardowej konfiguracji MRP stara się wykonać ponowne harmonogramowanie (ang. rescheduling) ustalonych (ang. firmed) elementów podażowych - w Twoim przypadku linii harmonogramu agreementu B. Generalnie ma to sens, bo pozwala minimalizować poziomy zapasów, zamiast tworzyć nowe propozycje nabycia, które podnoszą zapas.

Zobacz noty:
25388 - MD01, MD02, MD03: Rescheduling proposals: Documentation
550302 - FAQ: Rescheduling check
1745312 - MRP creates redundant proposals though there are fixed future receipts which can cover the requirements.
205717 - MRP: 'redundant' procurement proposals

Zgodnie z tymi notami w transakcji OPPQ możesz określić, które ustalone elementy podażowe podlegają ponownemu harmonogramowaniu i możesz wyłączyć np. ustalone linie umowy terminarzowej (agreementu). Zwróć tylko uwagę, że jest to ustawienie na poziomie zakładu i będzie miało duży wpływ na planowanie MRP. Warto taką zmianę dobrze przetestować :!:
ODPOWIEDZ