problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
kbugs92
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:02 pm
Has thanked: 1 time

problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: kbugs92 »

Witam :)

Mam problem ze zmianą dekretacji w zamówieniu w transakcji ME22N.
Tworząc zamówienie (dodam, że zamówienie było robione z żądaniem zaliczki) wpisałam uzupełniłam pole dekretacji, co powoduje przydzielenie kosztów do danego MPK. Jednak przy zamówieniu, które tworzyłam to pole powinno zostać puste, wpisanie przeze mnie dekretacji spowodowało, że magazyn główny nie widzi zamówionych materiałów, przez co nie może ich przyjąć. Chcąc usunąć dekretacje w powyższej transakcji okazało się, że mam to pole zablokowane. Nie wiem od czego to zależy, w innych zamówieniach usunełam dekretacje bez problemu, w nich była żądana zaliczka.
Czy jest jakiś sposób, aby zmienić tą dekretację? Wiem, że magazyn przyjmuje to przez ruch magazynowy 101, może da rade to przyjąć w jakiś inny sposób? :( Gdyby pole z dekretacją nie było zablokowane usunełabym to bez problemu. Zauważyłam, że oprócz dekretacji zablokowana jest też edycja pola typ pozycji i sam materiał jeśli to komuś coś nasunie :(
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :(

Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: dominik.tylczynski »

Napisz dokładnie co widzisz w historii zamówienia.
kbugs92
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:02 pm
Has thanked: 1 time

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: kbugs92 »

Sprawdzę jutro w pracy i dam znać, dodam jeszcze, że płatność za zamówienie została już dokonana jeśli to może mieć bezpośredni wpływ na to
kbugs92
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:02 pm
Has thanked: 1 time

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: kbugs92 »

a więc historia wygląda tak:
operacja zaliczka
Anz Pozycja 2, 03.10.2019
Anz Pozycja 3, 03.10.2019
Anz Pozycja 4, 03.10.2019
Anz Pozycja 3, 03.10.2019
operacja zaliczka
operacja żądanie zaliczki AAf Pozycja 1, 01.10.2019
operacja rozliczenia żądania zaliczki AAfv Pozycja 6, 03.10.2019
Wygląda mi to coś na nie pokolei, tymi operacjami już niestety ja się nie zajmuję
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: dominik.tylczynski »

Tak na moje oko to operacja rozliczenia zaliczki blokuje możliwość zmiany typu dekretacji na pozycji zamówienia.
Rozliczenie zaliczki następuje podczas wprowadzenia faktury - Down Payment Clearing a w standardowej konfiguracji typ dekretacji K (dekretacja na MPK) ma wyłączoną możliwość zmiany po zaksięgowaniu faktury:
2019-10-18_09h44_20.png
2019-10-18_09h44_20.png (17.6 KiB) Przejrzano 3070 razy

Masz zatem dwie możliwości:
  1. Wycofać rozliczenie zaliczki, zmienić dekretację na zamówieniu i ponownie wprowadzić rozliczenie zaliczki
  2. Zmienić konfigurację typu dekretacji - tego nie zrobisz na pewno sama, bo to jest zmiana konfiguracyjna i powinna zostać przetestowana.

Sprawdź jeszcze powyższą hipotezę, bo mogę się mylić, zobacz czy w innych zamówieniach, gdzie były zaliczki i gdzie mogłaś zmienić typ dekretacji również było już zaksięgowane rozliczenie zaliczki kiedy zmieniałaś typ dekretacji.
kbugs92
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:02 pm
Has thanked: 1 time

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: kbugs92 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Sprawdzę tą hipotezę i jak wyglądało zaksięgowanie rozliczenia zaliczki w innych zamówieniach, gdzie zmieniałam typ dekretacji, jakieś wyjście z tej sytuacji pewnie jest :)
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: dominik.tylczynski »

kbugs92 pisze: sob paź 19, 2019 10:29 am Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Sprawdzę tą hipotezę i jak wyglądało zaksięgowanie rozliczenia zaliczki w innych zamówieniach, gdzie zmieniałam typ dekretacji, jakieś wyjście z tej sytuacji pewnie jest :)
Jaki są wyniki sprawdzenia mojej hipotezy?
kbugs92
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:02 pm
Has thanked: 1 time

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: kbugs92 »

Wygląda na to, że faktycznie na tą sytuację wpłynęło zaksięgowanie rozliczenia zaliczki i wycofanie zaliczki i ponowne jej wprowadzenie załatwiło by sprawę. Jednak aby nie wejść w sprawy księgowe, udało mi się troszkę inaczej obejść temat, ponieważ na szczęście MPK, na który przypisałam koszty w tym przypadku nie miał aż tak wielkiego znaczenia. Więc dekretację zostawiłam, a magazyn przyjął towar przez transakcję MIGO, zmieniając o ile się nie myle typ przyjęcia (mogłam w tej chwili pomylić sie z nazewnictwem tego pola) na INNE i rodzaj ruchu 501.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: dominik.tylczynski »

kbugs92 pisze: sob paź 26, 2019 11:02 ammagazyn przyjął towar przez transakcję MIGO, zmieniając o ile się nie myle typ przyjęcia (mogłam w tej chwili pomylić sie z nazewnictwem tego pola) na INNE i rodzaj ruchu 501.
Ruch 501 to jest przyjęcie bez referencji do zamówienia. Zatem teraz przyjęcie zapasu zostało zaksięgowane, ale nie widać go w zamówieniu. Natomiast w samym zamówieniu widać zaliczkę i jej rozliczenie. Jeśli chcesz to tak zostawić to należałoby zamknąć zamówienie.
kbugs92
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 17, 2019 7:02 pm
Has thanked: 1 time

Re: problem ze zmianą dekretacji - zmiana zamówienia ME22N

Post autor: kbugs92 »

Właśnie zamknęłam zamówienie. Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki w tym temacie! :)
ODPOWIEDZ