wydruk pz

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
daner77
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

wydruk pz

Post autor: daner77 »

Witam.
Przyjmując materiał przez transakcje MIGO nie zaznaczyłem "ptaszka" przy opcji drukowania, materiał jest przyjęty ale nie mam wydruku PZ. Kiedyś już miałem taką sytuacje ale za nic nie pamiętam jak to się drukowało. Pomoże ktoś?
JanuszM
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 14, 2019 10:32 am
Been thanked: 2 times

Re: wydruk pz

Post autor: JanuszM »

Do wydruku PZ służy transakcja MB90
Jeśli komunikat się nie ustalił to wchodzimy w transakcję MB02 wchodzimy do dokumentu klikamy dwukrotnie w pierwszą pozycję wchodzimy w komunikaty przypisujemy komunikat i drukarkę i dwukrotnie zapamietanie
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: wydruk pz

Post autor: dominik.tylczynski »

Zamiast MB02 można też skorzystać z MIGO w trybie zmiany dokumentu materiałowego.

„Ptaszka” przy opcji drukowania możesz zaznaczyć domyślnie przy pomocy parametru NDR w transakcji SU3.
daner77
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: wydruk pz

Post autor: daner77 »

Wchodzę w MB02, podaję nr dokumentu, dwa razy click na pierwszej pozycji, wchodzę w komunikaty, dodaję brakujący WE03 nośnik wydruk, dodaje drukarke, w danych dodatkowych zaznaczona jest opcja "natychmiastowe wysyłanie (podczas zapamiętywania aplikacji), zapisz, zapisz, dokument zaksięgowany ale PZ nadal się nie drukuje :(
Gdzie w MIGO jest tryb zmiany dokumentu?

Udało się. Przy ustalaniu komunikatu nie zaznaczyłem opcji "druk natychmiastowy" i tu był problem. Dziękuje za pomoc.

Przy okazji, mam jeszcze jedno pytanie. Zdarza się tak że nie mogę zrobić storna przyjęcia ponieważ rodzaj zapasów jest zaznaczony jako kontrola jakości (w MB52 materiał jest zwolniony i ma status nieograniczone wykorzystanie) w MIGO nie ma możliwości zmiany rodzaju zapasów. Jak sobie z tym poradzić?
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: wydruk pz

Post autor: dominik.tylczynski »

daner77 pisze: śr wrz 30, 2020 7:33 am Gdzie w MIGO jest tryb zmiany dokumentu?
Obraz jest wart tysiąca słów...
unnamed.png
unnamed.png (14.24 KiB) Przejrzano 3588 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: wydruk pz

Post autor: dominik.tylczynski »

daner77 pisze: śr wrz 30, 2020 7:33 am Przy okazji, mam jeszcze jedno pytanie. Zdarza się tak że nie mogę zrobić storna przyjęcia ponieważ rodzaj zapasów jest zaznaczony jako kontrola jakości (w MB52 materiał jest zwolniony i ma status nieograniczone wykorzystanie) w MIGO nie ma możliwości zmiany rodzaju zapasów. Jak sobie z tym poradzić?
Skoro przyjęcie robisz do zapasu w kontroli jakości to i storno przyjęcia będzie z tego zapasu. Jeśli nastąpiło już zwolnienie z kontroli jakości do zapasu do nieograniczonego wykorzystania, najpierw musisz wystornować to zwolnienie, a dopiero potem wystornować przyjęcie.

Dlaczego chcesz stornować przyjęcie, już po zwolnieniu z kontroli jakości?
daner77
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: wydruk pz

Post autor: daner77 »

Zrobiłem storno ponieważ okazało się że przyjęcie było do błędnego zamówienia. Tak, masz racje, przyjęcie robiłem do zapasu w kontroli jakości. Ale przekazałem ten temat komuś innemu i on zrobił storno tego materiału z nieograniczonego wykorzystania. Nie wiem jak, bo tutaj nikt nikomu nic nie powie...w każdym razie nie stornował zwolnienia z kontroli jakości. W MB51 jest tylko ruch 102 na tym materiale.
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: wydruk pz

Post autor: dominik.tylczynski »

daner77 pisze: śr wrz 30, 2020 1:46 pm Zrobiłem storno ponieważ okazało się że przyjęcie było do błędnego zamówienia. Tak, masz racje, przyjęcie robiłem do zapasu w kontroli jakości. Ale przekazałem ten temat komuś innemu i on zrobił storno tego materiału z nieograniczonego wykorzystania.
...w każdym razie nie stornował zwolnienia z kontroli jakości. W MB51 jest tylko ruch 102 na tym materiale.
Ten ktoś nie wystornował przyjęcia. Zamiast tego zaksięgował ruch odwrotny do przyjęcia, czyli ruch 102 bez referencji do pierwotnego przyjęcia. Można to oczywiście zrobić w transakcji MIGO. Dlatego ten ruch poszedł z zapasu do nieograniczonego wykorzystania, a nie z kontroli jakości. Jednak taki ruch odwrotny to nie jest to samo co storno.
daner77 pisze: śr wrz 30, 2020 1:46 pm Nie wiem jak, bo tutaj nikt nikomu nic nie powie
Fajna firma... :twisted:
daner77
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: wydruk pz

Post autor: daner77 »

dominik.tylczynski pisze: śr wrz 30, 2020 2:20 pm Ten ktoś nie wystornował przyjęcia. Zamiast tego zaksięgował ruch odwrotny do przyjęcia, czyli ruch 102 bez referencji do pierwotnego przyjęcia. Można to oczywiście zrobić w transakcji MIGO. Dlatego ten ruch poszedł z zapasu do nieograniczonego wykorzystania, a nie z kontroli jakości. Jednak taki ruch odwrotny to nie jest to samo co storno.
Rozumiem, ale jak w tym dokumencie zmienił rodzaj zapasów na "nieograniczone wykorzystanie"?
daner77 pisze: śr wrz 30, 2020 1:46 pm Nie wiem jak, bo tutaj nikt nikomu nic nie powie
Fajna firma... :twisted:
...
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: wydruk pz

Post autor: dominik.tylczynski »

daner77 pisze: śr wrz 30, 2020 2:56 pm Rozumiem, ale jak w tym dokumencie zmienił rodzaj zapasów na "nieograniczone wykorzystanie"?
Jeśli stornujesz dokument materiałowy np. przyjęcia, to księgujesz w referencji do tego dokumentu. Wtedy system kopiuje wszystkie dane, w tym rodzaj zapasu z oryginalnego, stornowanego dokumentu.
Jeśli natomiast nie stornujesz, tylko księgujesz ruch 102 wprost w MIGO możesz podać jakiego rodzaju zapasu dotyczy ten ruch, np. zapasu do nieograniczonego wykorzystania.
To jest właśnie ta jedna z różnic między stornowaniem a księgowaniem ruchu odwrotnego.
daner77
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: wydruk pz

Post autor: daner77 »

Czyli jak to zrobić w transakcji MIGO aby była możliwa zmiana statusu na nieograniczone wykorzystanie? Cały czas się tego uczę...
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: wydruk pz

Post autor: dominik.tylczynski »

Robisz w MIGO tak jakbyś księgował przyjęcie, tylko zamiast ruchu 101 podajesz ruch 102.
W szczegółach księgowanej pozycji (nie pamiętam zakładki) możesz wskazać rodzaj zapasu.
daner77
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: wydruk pz

Post autor: daner77 »

Dziękuje za pomoc. Miłego dnia 😉
daner77
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: wydruk pz

Post autor: daner77 »

Dzień dobry.
Pojawił się kolejny mały problem z wydrukiem, ale tym razem chodzi o wydruk potwierdzenia przeniesienia. Materiał przyjmuje do zamówienia w migo, mamy u siebie kilka składów i czasem zdarza się że potwierdzenie przeniesienia drukuję się na innej drukarce niż pz, dzieje się tak wtedy kiedy ten sam materiał jest na więcej niż jednym składzie. Wiem że mogę ręcznie wydrukować to potwierdzenie LT31, ale czy gdzieś można to przypisać na stałe do danego materiału?
ODPOWIEDZ