Harmonogram dostaw do klienta

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
krzysztof_prostko
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 13, 2022 12:29 pm

Harmonogram dostaw do klienta

Post autor: krzysztof_prostko »

Dzień Dobry,
Moja firma współpracuję z mniejszymi firmami do których dostarcza swoje towary. Firmy te zamawiają się na małe ilości towaru każdego dnia co przysparza dużo problemów logistycznych jak i magazynowych (problemy z kompletacją). Chcielibyśmy umówić się z danymi firmami, że mogą zamawiać się tylko w określone dni, np . wtorki i czwartki. Klient zamówić się może wtedy kiedy chcę, ale system pozwoli tylko na ustawienie daty dostawy albo we wtorek albo w czwartek.

Czy w standardzie Sapa mogę określić żądaną datę dostawy (konkretnie: wtorek, czwartek) dla określonego odbiorcy towaru?

Próbowałem szukać jakiś ustawień w transakcji VD02, ale nie widzę niczego co mogłoby mi pomóc. Nie wiem też czy istnieje jakaś transakcja, która określa relacje na poziomie Odbiorca-dostawa.

Z góry dziękuję za pomoc :wink:
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Harmonogram dostaw do klienta

Post autor: dominik.tylczynski »

Myślę, że najprościej będzie to zrobić przy pomocy "Goods Receiving Hours" - ścieżka konfiguracji: Sales and Distribution -> Master Data -> Business Partners -> Customers -> Shipping -> Define Goods Receiving Hours:
20220513_1538.png
20220513_1538.png (15.59 KiB) Przejrzano 842 razy


Te okienka czasowe przypisujesz następnie do unloading point w danych klienta:
SAP Help - Customers: Creating a Customer (Sold-To Party) Master Record pisze:On the Unloading Points tab page, you can enter the unloading points where goods are delivered for the customer by choosing Goods receiv. hours. The Goods Receiving Hours window opens and for each unloading point, you enter the period when the customer can receive deliveries and then choose Enter to return to the Unloading Points tab page.

Zwróć też uwagę na notę 2410048 - Observing receiving hours for delivery date determination in sales orders jeśli chcesz te okienka czasowe uwzględniać również podczas tworzenia dostawy.
ODPOWIEDZ