Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Ar2r
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 07, 2009 8:08 pm

Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: Ar2r »

Witam serdecznie
to moj 1szy post i mam nadzieje ze nie ostatni :-)

Czy jest mozliwe autoamtyczne utworzenie Zamowienia z poziomu programu ABAP, znajac nr Zapotrzebowani /jest on wypelniony prawidlowo/ zamiast "wrzucac do koszyka" w transakcji ME21N ??
Tzn. program "wchodzi" w np. ME21N -> wypelnia pole Zgłoszenie Zap. + Pozycja Zap. -> zmienia rodzaj Zamowienia zgodnie z rodzajem Zap. ... i nastepnie "klika sobie" ENTER, po czym nastepuje automatyczne wypelnienie /to juz standardowo jest/ pozostalych pol ZAM. zgodnie z tym co jest w ZAPOTRZEBOWANIU.
I teraz czeka na sprawdzenie danych i zapisanie ZAM.... 8)

Chyba ze jest jakas transakcja ktora to robi, a ja o tym nie wiem :oops:

Pozdrawiam.
miker0
Posty: 77
Rejestracja: wt maja 12, 2009 11:47 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: miker0 »

Napisanie przez ABAPera takiej funkcjonalności na pewno jest możliwe. Kilka dni powinno mu wystarczyć.
Jest też taka funkcjonalność w SAP jak automatyczne tworzenie zamówień na podstawie zapotrzebowań. Na pewno indeks materiałowy musi mieć gdzieś przypisane źródło dostaw. Musisz poszukać jakichś materiałów SAP (szkolenia, SAPLibrary) to na pewno na ten temat coś znajdziesz.
pwrlax
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 07, 2007 4:09 pm
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post autor: pwrlax »

Zobacz transakcje ME57, ME58 i ME59N. Właśnie te transakcje są dedykowane do przetwarzania PR w PO.
malychili
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 17, 2010 2:40 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: malychili »

co należy ustawić aby automatycznie przypisywało mi dostawcę do zgłoszenia zapotrzebowania które jest tworzone po przejściu MRP. Mam ustawioną listę źródeł i w tr ME58 bez żadnych problemów jest przypisywane ale chciałbym mieć to w monecie samego tworzenia PR. Jeśli nie mam przypisanego źródła to w ME59N nie przetworzę takiego PR na PO.
Sławomir Chilimoniuk
http://www.knauf.pl
tombalc
Posty: 494
Rejestracja: wt sie 17, 2010 7:57 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 97 times

Re: Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: tombalc »

Cześć wszystkim.

Można to wszystko ustawić w standardzie bez żadnego ABAP. Ale potrzebne są pewne ustawienia danych podstawowych:
1. Rekord informacyjny dostawca-materiał z warunkiem cenowym - do ceny w zamówieniu.
2. Lista źródeł dla materiału. Dla dostawcy i działu zaopatrzenia należy w polu Lźr w MRP ustawić 1 - żeby MRP wiedziało jakiego dostawcę należy przypisać do zgłoszenia zapotrzebowania. Takie zgłoszenia zapotrzebowania są w MB58 gotowe do przetwarzania w zamówienia. Chyba, że wymagają zatwierdzenia.
3. W danych podstawowych dostawcy należy zaznaczyć checkbox zamówiena automatyczne.
4. W danych podstawowych materiału, wgląd zaopatrzenia należy zaznaczyć checkbox zamówiena automatyczne. Dla automatycznych zamówień potrzebne są ustawienia na dostawcy i na materiale.
5. Uruchamiamy transakcję ME59N lub planujemy raport RM06BB30 z odpowiednim wariantem w tle i zamówienia tworzą się z automatu.
Tomasz Balcerzak
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: dominik.tylczynski »

Nic dodać, nic ująć - wszystko wyłożone klarownie :D
grincz
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 14, 2008 5:20 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 19 times

Re: Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: grincz »

Dodałem do zakładek.
Swoją drogą to fajnie by było żeby najciekawsze tematy w danym dziale były podwieszane np. przez admina. Mam na myśli takie tematy gdzie można znaleźć kompleksowo opisane rozwiązanie.
Coś w formie FAQ Logistyka.
Pozdrawiam,
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: dominik.tylczynski »

grincz pisze:Dodałem do zakładek.
Swoją drogą to fajnie by było żeby najciekawsze tematy w danym dziale były podwieszane np. przez admina. Mam na myśli takie tematy gdzie można znaleźć kompleksowo opisane rozwiązanie.
Coś w formie FAQ Logistyka.
Pozdrawiam,
Nie ma problemu. Mogę w każdym dziale zrobić przyklejony wątek (widoczny zawsze na początku działu), coś w rodzaju "The best of..." w klejać tam linki do najciekawszych wątków. Proszę tylko o informację czy takie podejście jest dla Was, uczestników forum ok i propozycje najlepszych wątków
grincz
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 14, 2008 5:20 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 19 times

Re: Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: grincz »

Pytanie tylko jaką drogą zgłaszamy temat do "The best of.."?
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne utworzenie Zamowienia ...

Post autor: dominik.tylczynski »

grincz pisze:Pytanie tylko jaką drogą zgłaszamy temat do "The best of.."?
Mailem (jest na stronie głównej) lub prywatną wiadomością.
ODPOWIEDZ