Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
plackos
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 08, 2009 8:20 am
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times

Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: plackos »

Witam .
Mam problem ze znacznikiem jaki znajduje sie w zamówieniu na zakładce "dane materiału" .
Chodzi o znacznik "aktual.rekord.inf." -- aktualizacja rekordu informacyjnego.

Prosze mi przybliżyc jak on powinien działac jakie jest jego zadanie .
Ja rozumiem ze powiniem on się zachowywać np w taki sposób:
No tozrobiłem tak :
Jest utworzony rekord informacyjny dla materiłu i dostawcy w odpowiednim dziale zaopatrzenia i zakładzie.W rekordzie istnieje okres ważności warunku cenowego dla zakresu dat od 15.06.2007 do 31.12.2099 jest tam cena np. 4,50 EUR/szt. W tym momencie z datą dzisiejszą tworzę zamówienie, wpisując materiał system podpowiada cene zgodnie z rekordem 4,50 EUR.
Ja te cene zmieniam na 5,00 EUR mając zaznaczony znacznik aktualizacji rekordu info. Zamówienie zapisuję. Oczekuję że przy zaznaczonym znaczniku cena powinna się zmienić w rekordzie informacyjnym jednak w cena sie nie zmienia/nie aktualizuje.Podczas tworzenia kolejnego zamówienia ściaga stara cene . czyli 4,50 EUR.


Czy to poprawne zachowanie ? Jak używać prawidłowo ten "klik".

Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: dominik.tylczynski »

plackos pisze:Witam .
Mam problem ze znacznikiem jaki znajduje sie w zamówieniu na zakładce "dane materiału" .
Chodzi o znacznik "aktual.rekord.inf." -- aktualizacja rekordu informacyjnego.

Prosze mi przybliżyc jak on powinien działac jakie jest jego zadanie .
Ja rozumiem ze powiniem on się zachowywać np w taki sposób:
No tozrobiłem tak :
Jest utworzony rekord informacyjny dla materiłu i dostawcy w odpowiednim dziale zaopatrzenia i zakładzie.W rekordzie istnieje okres ważności warunku cenowego dla zakresu dat od 15.06.2007 do 31.12.2099 jest tam cena np. 4,50 EUR/szt. W tym momencie z datą dzisiejszą tworzę zamówienie, wpisując materiał system podpowiada cene zgodnie z rekordem 4,50 EUR.
Ja te cene zmieniam na 5,00 EUR mając zaznaczony znacznik aktualizacji rekordu info. Zamówienie zapisuję. Oczekuję że przy zaznaczonym znaczniku cena powinna się zmienić w rekordzie informacyjnym jednak w cena sie nie zmienia/nie aktualizuje.Podczas tworzenia kolejnego zamówienia ściaga stara cene . czyli 4,50 EUR.


Czy to poprawne zachowanie ? Jak używać prawidłowo ten "klik".

Pozdrawiam
Tak to poprawne zachowanie. Aktualizacja info rekordu z zamówienia nie powoduje aktualizacji warunków już opracowanych w info rekordzie. Można powiedzieć, że mają one wyższy priorytet od ręcznych zmian w zamówieniu.
plackos
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 08, 2009 8:20 am
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times

Re: Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: plackos »

W takim razie kiedy on "działa"?

Czy jeśli nie bedzie w rekordzie informacyjnym okresłonych warunków . reczne zmainy cen beda aktualizowane w rekordzie informacyjnym ??
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: dominik.tylczynski »

Note 13127 - Update in info record from PO, quotation, contract pisze:Cause and prerequisites

Info update function wrongly understood
Solution

If the info update indicator is set, the order price history and the last PO number are written to the info record independently of the value of the indicator (A, B, C) when a PO is created. Net price and conditions are defaulted from the info record. If the validity period of the condition has expired, net price and condition are defaulted from the last PO.

If the info update indicator has been set, neither net price nor conditions are written to the info record when a PO is created. If no info record exists yet, in this case one is created. In the process no conditions are adopted from the PO.
Zielonym oznaczyłem co jest aktualizowane w info rekordzie, czerwonym - co nie jest.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: dominik.tylczynski »

plackos pisze:Czy jeśli nie bedzie w rekordzie informacyjnym okresłonych warunków . reczne zmainy cen beda aktualizowane w rekordzie informacyjnym ??
Nie, nie będą. Zamówienie nie aktualizuje warunków cenowych w info rekordzie.

Te warunki może aktualizować oferta również poprzez znacznik "aktualizacja rekordu info".
plackos
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 08, 2009 8:20 am
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times

Re: Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: plackos »

Dzieki bardzo za pomoc wszystko się wyjasniło.
l4ki
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 16, 2018 8:24 am
Been thanked: 1 time

Re: Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: l4ki »

Witam,

Czy istnieje transakcja w której mogę zmienić masowo cene towarów czy muszę edytować każdy materiał w ME12 i zmieniać warunek. Może jest tabela?
Mass_eine nie jest aktywne.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Znacznik "aktualizacja rekordu info" z zamowieniu .

Post autor: dominik.tylczynski »

Wg mojej wiedzy nie ma takiej transakcji. Ceny w rekordzie informacyjnym są przechowywane jako warunki cenowe. Transakcja do masowej zmiany rekordów informacyjnych nie obsługuje tych warunków.
Jeśli chcesz masowo wprowadzić zmianę ceny dla danego dostawcy np. procentową czy kwotową podwyżkę ceny możesz skorzystać z transakcji MEKP.
Jeśli natomiast chcesz ceny po prostu zaczytać z pliku to najprościej będzie zrobić LSMW wywołujące w tle transakcję ME12.
ODPOWIEDZ