Stawka w obcej walucie

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
malengo
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 31, 2007 12:11 pm

Stawka w obcej walucie

Post autor: malengo »

Witam,

zauważyłam, że przy kopiowaniu Warunków podczas tworzenia faktury (kopiowanie dostawa->faktura) system zachowuje się różnie, w zależności od użytej waluty (!?), co jest dla mnie dziwne, bo konfiguracja spro nigdzie nie zależy od waluty. Problem jest następujący. W zleceniu SD, gdzie walutą dokumentu jest PLN, wartość pozycji podano w Stawce w walucie EUR. Wówczas przy tworzeniu faktury system przelicza Stawkę w EUR na PLN po kursie z dnia faktury. Jeśli zaś mam do czynienia z inną walutą niż EUR, system kopiuje Stawkę ze zlecenia SD, nie przeliczając jej.
Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania?

z pozdrowieniami,
malengo
rwwr
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2007 3:47 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Post autor: rwwr »

Sprobuj sprawdzic jaka waluta jest przypisana w danych podstawowych zleceniodawcy (dane obszaru zbytu ->sprzedaz), moze tu sie gryzie. Czesto jest tak ze zleceniodawca ma wpisana w danych podstawowych np. walute EUR, wowczas tworzac zlecenie SD podpowiada sie ta waluta. jesli ktos zmieni recznie na PLN w naglowku i zapomni zmienic w pozycji/ach wowczas cena pozycji jest przeliczana wg kursu na walute naglowka.
malengo
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 31, 2007 12:11 pm

Post autor: malengo »

Hej rwwr,

nie chodzi o zmianę waluty dokumentu, a o walutę na pozycji w polu Stawka dla warunku cenowego PR00. Dobrze, że przelicza na walutę nagłówka. To jest standard. Chodzi o sytuację, kiedy właśnie mam inną walutę dokumentu (na nagłówku) i inną walutę w Stawce dla warunku PR00 w zleceniu SD (tu jest wsio ok). Ale podczas tworzenia faktury dla tych pozycji system zachowuje się różnie w zależności od użytej waluty, np. wartość Stawki w EUR przelicza po kursie z dnia faktury i to jest ok, ale już dla USD nie przelicza, a kopiuje wartość ze zlecenia SD (lub przelicza po kursie z dnia tworzenia zlecenia). Skąd ta rozbieżność?
rwwr
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2007 3:47 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Post autor: rwwr »

hmm, trudno powiedziec, moze w tabeli gdzie sa aktualizowane kursy dla waluty EUR nie ma waluty USD i nie ma skad zaktualizowac tego pola wiec kopiuje ze zlecenia. Sprawdz w finansach czy aktualizuja kurs dla USD.
malengo
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 31, 2007 12:11 pm

Post autor: malengo »

Sprawdzałam, bo też sama robiłam testy, sama uzupełniałam tableę kursów dla swoich potrzeb i wiem również, że takie wpisy są aktualizowane na systemie produktywnym, więc to też nie to. Dziwna sprawa, wiem. Niestety nie znalazłam żadnej Noty na ten temat. Szukam rozwiązania dalej.

Dzięki,
malengo
wiercipieta
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 19, 2008 1:26 pm

Post autor: wiercipieta »

mówimy o kopiowaniu tego samego typu pozycji do faktury? W konfiguracji dla kopiowania do faktury pozycji z dokumentu sprzedaży ustawia się rodzaj kursu ustalania cen. Najpierw sprawdziłabym więc czy przypadek o którym mówisz dotyczy dokładnie takiego samego porcesu tylko przy różnych stwkach.
ODPOWIEDZ