Transkacje LM*

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Michal.Nowak
Posty: 99
Rejestracja: wt cze 19, 2007 10:21 am
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Transkacje LM*

Post autor: Michal.Nowak »

Witam wszystkich.

Czy mogę używać transkacji LM00 i innych bez wdrożonej WM-ki?
Chodzi o to że chciałbym oczytnikować proces przeksięgowania skład->skałd.
Obecnie posiadamy zetową transakcję do obsługi tego procesu na czytnkikach ale jej wydajność pozostawia wiele do życzenia.
Interesuje mnie co oferuje standart SAP-a do obsługi tego procesu.
Pozdrawiam
Michał Nowak
dominik.tylczynski
Posty: 7899
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1653 times
Been thanked: 1335 times

Post autor: dominik.tylczynski »

Michał,
Teoretycznie możesz używać transakcji LM++ bez wdrożonej WMmki, gdyż te transakcje obsługują również operacje nie związane z WM np. księgowanie do dostawy przychodzącej lub wychodzącej, wprowadzanie numerów seryjnych do dostawy, załadunek jednostek obsługi.
Natomiast gros funkcjonalności LM++ można wykorzystać dopiero jak ma się wdrożoną WM, chodzi tutaj głównie o potwierdzanie zleceń przeniesienia.
W WM czy bez operacji przeksięgowania skład-skład nie obsłużysz przy pomocy standardowych transakcji LM++. Taką transakcję trzeba dodatkowo oprogramować. Nie jest to bardzo skomplikowane, gdyż transakcje skanerowe pisze się analogicznie do normalnych transakcji dialogowych. Trzeba tylko pamiętać o ograniczonej wielkości ekranu radiowego terminala oraz szczególnie zwrócić uwagę na ergonomiczność transakcji. Tak aby magazynier mógł ją obsłużyć w minimalnej ilości kroków. Do księgowania dokumentu materiałowego z własnej transakcji najlepiej wykorzystać BAPI_GOODSMVT_CREATE.

HTH
Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG