VL41 i potwierdzenie mailem

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
sap_m
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:57 am

VL41 i potwierdzenie mailem

Post autor: sap_m »

Witam

Czy ktoś może wie, gdzie można ustawić, aby w momencie przyjęcia towaru
przez logistyka w VL41 zostało wysłane potwierdzenie na maila. Ponoć da się tylko nie wiem gdzie.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Taki mail jest wysyłany przy pomocy informacji wyjściowej MLGR z dokumentu materiałowego.
Zobacz proszę noty:
411013 - Additional documentation on output determination in MM-IM (i załączony do tej noty dokument w PDFie)
207326 - Field 'Created by' (ERNAM) is not filled

HTH
Dominik Tylczyński, ICG
sap_m
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:57 am

Post autor: sap_m »

A gdzie to się ustawia, tak mniej więcej?
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Tak mniej więcej, a nawet więcej, ustawia się to w konfiguracji, w transakcji SPRO: Materials Management -> Inventory Management and Physical Inventory -> Output Determination ...
Ustalanie informacji wyjściowej dla dokumentów materiałowych działa wg techniki warunków dokładnie tak samo jak ustalanie informacji wyjściowej w innych aplikacjach, ustalanie warunków cenowych czy strategii wyszukiwania parti. Istotną różnicą jest to, że same warunki ustawia się z drzewa konfiguracji, a nie jak w innych modułach z menu aplikacji. Tym nie mniej należy pamiętać, że mimo opracowania tych warunków z drzewa konfiguracji nie są one objęte systemem transportowym i wymagają ręcznego ustawienia w systemie docelowym.

Dominik Tylczyński, ICG
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Polecam też noty OSS:
522591 - FAQ: IM output determination
411013 - Additional documentation on output determination in MM-IM
i dokument MM-IM_NAST.pdf dołączony do drugiej noty.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
sap_m
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:57 am

Post autor: sap_m »

Jakoś nie mogę tego ustawić. Teraz to chciałbym to zrobić dla transakcji VL42
aby było wysyłane zawsze potwierdzenie do dostawcy mailem bo w tej chwili to jest takł, że pojawia się MsgBox 'Poczta albo drukowanie'.
Gdzie mam to ustawić? dla GR to chyba będzie ale nie wiem jakie warunki gdzie zmienić.
ODPOWIEDZ