PM: rozliczenie wykonanej operacji

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
szczepko
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 12, 2007 2:07 pm
Lokalizacja: Toru?

PM: rozliczenie wykonanej operacji

Post autor: szczepko »

Właśnie naszło mnie aby pomyśleć nad taką sprawą:
mamy zlecenie PM gdzie konieczne jest przypisanie kilku materiałów do operacji - to nie jest problem, ale również kilku MPK do jednej operacji.
Czy to faktycznie zrobimy tylo poprzez opracowanie przepisu rozliczeniowego czy lepiej przypisywać popraz odpowiedzlne MPK po stronie stanowiska roboczego? W operacjach nie zauważyłem miejsca na MPK'i.
_____________________________
Pawe? SZCZEPKO Szczepkowski
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Słabo raczej to widzę.
AFAIK, operacja jest wykonywana na (jest przypisana) stanowisku roboczym, natomiast do stanowiska roboczego jest przypisane miejsce powstawania kosztów. Moim zdaniem ma to sens z organizacyjnego punktu widzenia, gdzie stanowisko robocze to maszyna lub grupa maszyn.
Nie sądzę, aby dało się przypisać kilka MPK do stanowiska roboczego czy operacji, bo jak wtedy określić które z tych MPK i w jakiej części ma być obciążane kosztami materiałowymi czy kosztami działań.
IMO, to się powinno robić przez przepis rozliczeniowy.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
szczepko
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 12, 2007 2:07 pm
Lokalizacja: Toru?

sprawa jest jasn

Post autor: szczepko »

Sprawdziłem to!
Jedna operację możemy rozliczyć na kilka MPK na 2 sposoby:
1. przypiszemy jedną operację dla kilku stanowisk i wówczas przez stanowisko mamy połączenie kosztów dla różnych MPK.
2. możemy napisać abapa kóry to obsłuży - pytanie tylko po co.
_____________________________
Pawe? SZCZEPKO Szczepkowski
ODPOWIEDZ