Nieoczekiwany podział zlecenia przeniesienia

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
MM

Nieoczekiwany podział zlecenia przeniesienia

Post autor: MM »

Mam uruchomiony moduł WM w składzie zarządzanym jednostkami obsługi. Podczas przyjęcia, zlecenie przeniesienia jest dzielone na jednopozycyjne zlecenie przeniesienia. Proces wygląda mniej więcej następująco:
1. mam dostawę przychodzącą
2. dostawa jest pakowana w jednostki obsługi
3. tworzę transakcją LT03 zlecenie przeniesienia - całe zlecenie jest umieszczane w tym samej lokalizacji

Wszystko działa ok, tylko że dla każdej jednostki obsługi jest tworzone osobne zlecenie przeniesienia.

Nie mam żadnej konfiguracji dot. podziału zlecenia przeniesienia ani żadnych rozszerzeń - sprawdzone na 100%.

Skąd się bierze ten podział i jak się go pozbyć?
Maja
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 02, 2007 10:09 am
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Maja »

Odpowiedź na pytanie skąd podział znajdziesz tutaj: http://help.sap.com/saphelp_erp2005/hel ... ameset.htm
Handling Units in the Warehouse -> Goods Receipt and Stock Putaway -> Goods Receipt Handling with Reference to Inbound Deliveries.

Niestety to jest standardowe działanie SAPa i nie wynika z dodatkowego podziału zlecenia przeniesienia.
"If there is more than one handling unit in the inbound
delivery, the putaway transfer-order is split up in such a way that one
transfer order is always generated for each handling unit."

Pozdrawiam
Maja Piotrowska
www.icg.pl
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

I to się niestety zgadza - it's a feature not a bug. Wysłałem kiedyś w tej sprawie zgłoszenie do OSS i dostałem następującą odpowiedź:
pleas review the SAP library at Logistics >>>
Logistics General >>> Handling Unit Management >>> Handling Units in
the Warehouse >>> Goods Receipt and Stock Putaway >>> Goods Receipt
Handling with Reference to Inbound Deliveries.

There you can read:
***********************************************************************
You can generate putaway transfer-orders for inbound deliveries or for
handling units. If there is more than one handling unit in the inbound
delivery, the putaway transfer-order is split up in such a way that one
transfer order is always generated for each handling unit. Note that youcan create transfer orders both before and after goods receipt is postedin inventory management.
***********************************************************************
That mean what you´re experiencing is SAP default behaviour and not an
error.
Na szczęście jednostka obsługi nie jest obowiązkowym kryterium podziału zlecenia przeniesienia jak np. kolejka RF i ten niepożądany podział można skorygować przy pomocy user-exit'a EXIT_SAPLL03A_012 z rozszerzenia MWMTO012.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ