Zmiana ideksu materiału

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pitern
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 29, 2008 8:52 pm
Lokalizacja: Głogów

Zmiana ideksu materiału

Post autor: pitern »

Witam!
W jaki sposób można zmienić idneks materiału. Chodzi mi to to w jaki sposób można przeksięgować materiał np: z indeksem 1 na indeks 2?
Pozdrawiam
pitern
Artur Lisznia?ski
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 26, 2007 9:51 am
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Post autor: Artur Lisznia?ski »

Cześć,
Przeksięgowanie materiału w materiał na ogół przeprowadzam w MIGO ruchem 309. Przeksięgowanie takie ma pewne …ale
indeksy muszą mieć ten sam rodzaj materia i lepiej aby miały tą samą cenę ( to ze względu na finanse )
Z powyższych powodów zmianę indeksu na inny lepiej i uczciwiej jest wykonać poprzez inwentaryzację, czyli przejść przez transakcje : MI01, MI21, MI04, MI07.

Pozdrawiam
Artur

PS. Teraz pewnie seniorzy z ICG coś odpiszą i tak odpowiadając Tobie sprawdzę poprawność moich procesów. :D
Pozdrawiam
Artur
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Artur ma jak najbardziej rację. Ruch 309 "przeksięgowanie materiał-materiał" należy wykorzystywać w wyjątkowych okolicznościach, np. jeśli firma decyduje się na reorganizację numeracji materiałów.
W toku normalnych procesów ten ruch nie powinien być wykorzystywany. Moim zdaniem jeśli tak się dzieje świadczy to:
  • o złej organizacji zarządzania indeksami, kiedy to ten sam fizycznie materiał jest w systemie odzwierciedlony pod różnymi numerami, co powoduje konieczność przeksięgowań 309 lub

    wprowadzane są do systemu dokumenty z błędnymi numerami materiałów, co powoduje, że te błędy trzeba korygować ruchem 309.
Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
pawelg
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 06, 2008 12:27 am

Post autor: pawelg »

Cześć Piotrek
Wystarczyło zadzwonić i się spytać:)
Osobiście nie robie tego w migo ale wpadnij na kawe to pokaże ci co i jak:)
zraz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 17, 2008 12:43 pm

Post autor: zraz »

Witam,

MB1B ruch 309.
ODPOWIEDZ