Marszruty technologiczne

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
WojtekSi
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 9:50 pm
Been thanked: 1 time

Marszruty technologiczne

Post autor: WojtekSi »

Witam,
przeglądając forum nie natrafiłem na posty dotyczące marszrut technologicznych, opisem możliwości zawartych w operacjach - takimi jak czasy międzyoperacyjne, nakładanie itd. oraz wpływu ich na harmonogramowanie (wizualizacja na wykresie Gantta) dla partii produkowanych wyrobów.
Czy ktoś z "forumowiczów" podjąłby temat?
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Wojtek,
Chętnie podejmiemy ten ciekawy temat, zwłaszcza, że mamy tutaj kilku fachowców od PP. Zadaj proszę bardziej precyzyjne pytania, abyśmy mieli się czego chwycić.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
WojtekSi
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 9:50 pm
Been thanked: 1 time

Post autor: WojtekSi »

Witam,
Jestem technologiem w f-mie która od niedawna pracuje na nowym systemie SAP. Zajmuję się opracowaniem marszrut i specyfikacji mater.. Szkolenia które zostały nam przeprowadzone przez f-mę wdrażającą, po pewnym okresie użytkowania nowego systemu - nie do końca pozostawiły wiedzę w naszych głowach i instrukcjach (wew.) i dały odpowiedź na pytania które teraz nam się nasuwają.
Główny temat problemu - to Planowanie produkcji, a moje pytanko na początek dotyczy operacji technologicznych w zakresie czasów międzyoperacyjnych oraz nakładania. Podczas wykonywania testowych zmian na przykładowym wyrobie - obserwuję, jak się układa to na wykresie Gantta.
Nie rozumiem do końca na czym polegają różnice pomiędzy czasem spoczynku a czasem oczekiwania. Min. lub max. - jest w miarę oczywiste. Podział też, chociaż min. czas przetwarzania - już nie.
Jeżeli harmonogramowanie dotyczy 1 szt. to jest jeszcze OK lecz dla partii wyrobów - harmonogram układa się nie tak jak powinien, a terminy rozpoczęcia i zakończenia w Planach Produkcyjnych - nie są do końca logiczne.
WojtekSi
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 9:50 pm
Been thanked: 1 time

Post autor: WojtekSi »

Czy mój opis jest niejasny dla kolegów zajmujących się PP?
Może chociaż jakaś mała podpowiedź?
ODPOWIEDZ