Wskaźnik zapasów specjalnych na zleceniu procesowym

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
krzysieksp
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 12:11 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Wskaźnik zapasów specjalnych na zleceniu procesowym

Post autor: krzysieksp »

Witajcie,
mam takie pytanie odnośnie wskaźnika zapasów specjalnych na zleceniu procesowym:
podczas tworzenia zlecenia w referencji do zlecenia sprzedaży, wskaźnik przy wszystkich składnikach ustawia się na 1 ("Indywidualne zapasy użytkownika"). Zdarza się, że do podwykonawstwa wykorzystujemy niektóre materiały własne.

Czy istnieje możliwość ustawienia tego wskaźnika na zleceniu w zależności od jakichś ustawień np. w danych podstawowych materiału lub w BOM?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysztof
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Wskaźnik zapasów specjalnych na zleceniu procesowym

Post autor: dominik.tylczynski »

Pole "Pojedyncze/Zbiorcze", MARC-SBDKZ, wgląd MRP4 w danych podstawowych materiału.
krzysieksp
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 12:11 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Wskaźnik zapasów specjalnych na zleceniu procesowym

Post autor: krzysieksp »

Dziękuję za pomoc.

Dodam jeszcze, że w sytuacji, gdy ten sam materiał może być wykorzystywany do produkcji własnej i podwykonawstwa, a klient chce mieć domyślnie ustawiony wskaźnik zapasów specjalnych na zleceniu procesowym, to można wykorzystać to pole poprzez sterowanie rozwinięciem w pozycji w alternatywnym BOM.
P!otr3k
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Wskaźnik zapasów specjalnych na zleceniu procesowym

Post autor: P!otr3k »

Pozwolę sobie odkopać temat, ponieważ połowicznie wyjaśnia moje pytanie.

Jeśli w surowcu w MRP4 mamy zaznaczone pole "Pojedyncze/Zbiorcze" jako puste, czyli obie opcje dostępne to dlaczego w niektórych zleceniach dany indeks jest pobierany z zapasu, a niekiedy z zapasu specjalnego? Rozumiem, że chęć pobierania z zapasu specjalnego ustawiamy poprzez wklikanie się w pozycję indeksu w BOM i zaznaczenie pola "Nabycie specjalne", a pytanie co robić kiedy owe pole nie jest w BOM zaznaczone, a w zleceniu produkcyjnym indeks ma 1 przy nabyciu specjalnym? Oczywiście mogę usunąć 1 przy zatwierdzaniu zlecenia, ale chodzi mi o rozwiązanie globalne.
ODPOWIEDZ