AUFNAHMEBESTAND ( Mvt 561 / 562 )

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
WYTLIB
Posty: 172
Rejestracja: pt mar 28, 2008 5:30 am
Lokalizacja: Polska / Meksyk / Niemcy
Kontakt:

AUFNAHMEBESTAND ( Mvt 561 / 562 )

Post autor: WYTLIB »

Witam serdecznie,

w przyszły weekend chcę wyzerować system SAP w zakładzie, i kluczami 561 562 wksięgować materiały które zostaną fizycznie zkliczone na danych obszarach ( magazyny, produkcja ).
Mam kilka ważnych pytań zwiazanych z tym procesem:

1. Wrzucając per MIGO (561) materiał na miejsca magazynowe podaje dla danego Storage Bin całkowitą ilość. Aby materiał był jednak zaksięgowany kartonami ( np w sumie na miejscu 100 szt, w tym 10 kartnów po 10 szt ) muszę tranzakcją LT01 z TRANSFER-u księgować tak jak materiał został spakowany w kartony. Czy dobrze to rozumiem, a może jest inne wyjście ?

2. Czy mogę wyzerować w SAP jedynie wybrane Lokacje, tak aby pozostawić stany w magazynach ?

3. Ksigując per MIGO (561) materiały tzn. gotowe produkty na magazyn wysyłkowy, czy uzyskam przy outbound delivery fakturę i czy cały ten proces będzie możliwy do zrealizowania bez problemów ?

ZA ODPOWIEDŹ/ewentualne własne doświadczenia z góry dziękuje,

Adam Wytlib
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Operacja wczytywania bilansu otwarcia dla składu zarządzanego w WM powinna moim zdaniem wyglądać następująco.
1. Księgujesz bilans otwarcia przy pomocy MIGO, ruch 561. Tutaj wystarczą dane na poziomie materiału, partii (jeśli materiał jest zarządzany partiami), zakładu i składu. Nie ma potrzeby dzielenia wczytywanego zapasu na poszczególne miejsca składowania. Po tym księgowaniu zapas w WM znajdzie się w typie magazynu 998, w lokalizacji AUFNAHME. W standardowej konfiguracji po zaksięgowaniu dokumentu materiałowego ruchem 561 nie jest tworzone zapotrzebowania przeniesienia.
2. Następnie wykonujesz rozmieszczenie zapasu z typu 998, z lokalizacji AUFNAHME do fizycznych miejsc składowania. Te ruchy wykonujesz z dokładnością do fizycznego miejsca składowania i jednostki składowania. Ten krok najlepiej zautomatyzować przy pomocy LSMW wywołującego transakcję LT01.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ