BRAKUJACY MATERIAL - INBOUND DELIVERY

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
schrosch
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 27, 2007 12:07 pm

BRAKUJACY MATERIAL - INBOUND DELIVERY

Post autor: schrosch »

WITAM!
zaksiegowano inbound delivery z brakujacym materialem, wisi mi wiec jedna pozycja jako niezaksiegowana, widze ja jako material w drodze w MD04 i MRP rowniez ja uwzglednia. W rzeczywistosci nie ma tego materialu i co gorsza nie dostane go od dostawcy, bo byla to jednorazowa akcja i przez pomylke tylko na fakturze widnieje ta niezaksiegowana pozycja. VL32N nie da rady juz nic zmienic. Cofnac LIEFERSCHEINU tez juz nie bo to dawna sprawa. I duzo materialow zostalo juz zuzytych. Tylko jedna pozycja wisi.
Prosze o rade.
Dziekuje Grzegorz
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Grzegorz,
Czy ten brakujący materiał został przyjęty z referencją do dostawy przychodzącej i masz go na zapasie czy też tylko ta nadmiarowa ilość została błędnie podana w dostawie przychodzącej?
W pierwszym przypadku proponują wyksięgować ten nadmiar ruchem 102 - na wzór zwrotu do dostawcy.
W drugim przypadku należałoby zmienić dostawę przychodzącą i usunąć z niej nadmiarową ilość.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ