Zamówienie w oparciu o wartość

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
cavemanxp
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 30, 2015 8:40 am

Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: cavemanxp »

Witam
Czy da się skonfigurować SAPa tak by dla dostawcy generował zamówienie zawsze o wartości np. 1000eur min.
Z góry dziękuję za podpowiedzi
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: dominik.tylczynski »

Napisz coś więcej jaki jest sens takiego wymagania.

Sent using Tapatalk
cavemanxp
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 30, 2015 8:40 am

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: cavemanxp »

Potrzebuje tworzyć zamówienia w oparciu o wartość całego zamówienia dla dostawcy ze względu na to że tak podpisany jest kontrakt z moja firmą i tylko zamówienia nie ważne od produktu ważne by min zamówić za 1000eur można wysyłać dostawcy. Na tą chwile liczone jest to excelu ale dziwne że takie kombo jak SAP niemiało by takiej możliwości.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: mgabryel »

podczas tworzenia zamówienia w me21n przegląd łącznej aktualnej wartosci jest dostępny online np. w warunkach nagłówka tzn. wprowadzam indeks i ilość i po enter widzę łączną wartość dla zamowienia.

czy taka kontrola nie jest wystarczająca?

Pozdrawiam
Mariusz
Lukasz1982
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 07, 2015 11:17 am
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: Lukasz1982 »

Można ustawić Restriction Profile w F&R który będzie zawsze tworzył zamówienie nie mniejsze niż kwota o której piszesz. Wariantów wyboru jest dużo przy tworzeniu nowego Restriction Profile, może to być kwota, szt. , kartony, palety czy waga opakowania.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: mgabryel »

pod warunkiem, że masz wdrożony ten jeden z modułów SCM, wspomniany F&R (SAP Forecasting and Replenishment)
Lukasz1982
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 07, 2015 11:17 am
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: Lukasz1982 »

U mnie ECC nie generuje zamówień i nie znam innej opcji stworzonej do tego niż F&R dla tego o tym napisałem.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: mgabryel »

to może w między czasie, zanim otrzymamy feedback od autora tego wątku, rozwiniesz trochę temat i przedstawisz główne zalety funkcjonalności SCM z twojego punktu widzenia.
Ciekawy jestem oceny, czy te narzędzia sprawdzają się w praktyce i stanowią dużą wartość dodaną. Jeżeli można to prosze o podanie wielkosci przedsiębiorstwa / liczby lokalizacji.

Pozdrawiam
Mariusz
Lukasz1982
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 07, 2015 11:17 am
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Zamówienie w oparciu o wartość

Post autor: Lukasz1982 »

mgabryel pisze:to może w między czasie, zanim otrzymamy feedback od autora tego wątku, rozwiniesz trochę temat i przedstawisz główne zalety funkcjonalności SCM z twojego punktu widzenia.
Ciekawy jestem oceny, czy te narzędzia sprawdzają się w praktyce i stanowią dużą wartość dodaną. Jeżeli można to prosze o podanie wielkosci przedsiębiorstwa / liczby lokalizacji.

Pozdrawiam
Mariusz

Patrząc tylko na Polskę posiadamy 3 centra logistyczne i prawie 350 sklepów.
Ja jestem zadowolony z pracy na tym systemie. Ogranicza mnie tylko moja niewiedza abym mógł w pełni wykorzystywać wszystkie zalety systemu. Dobre dopasowanie forecastów do sprzedaży i master daty produktu sprawia, że większość procesów przebiega automatycznie. Jest dużo narzędzi do poprawiania forecastów, symulacji i kontrolowania procesów.
Jeżeli coś jeszcze Ciebie interesuje to chętnie odpowiem.
ODPOWIEDZ