ARCHIWIZACJA WPISÓW W TABELI MVKE/MARC

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
BartasK
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:31 am
Has thanked: 7 times

ARCHIWIZACJA WPISÓW W TABELI MVKE/MARC

Post autor: BartasK »

Witam,
czy istnieje możliwość archiwizacji konkretnych wpisów w tabeli MVKE czy MARC bez konieczności archiwizowania całego artykułu?
Przykład:
Artykuł cukier jest ciągle w obrocie w 3 business unitach i każdy z nich ma swoje oddziały bądź osobne działy sprzedaży. Kilka z oddziałów już nie funkcjonuje od paru lat, to samo z działami sprzedaży czy kanałami dystrybucji, które są już nieaktywne.
np artykuł ma w MARC-u wpisy dla 10 oddziałów a jeden z nich AXXX chcielibyśmy wyczyścić.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: ARCHIWIZACJA WPISÓW W TABELI MVKE/MARC

Post autor: aregmax »

Witaj

W standardzie z tego co wiem to nie można. Mam zapisaną notę (543279 - MM_MATNR: Execution for specific organizational levels), która mówi o modyfikacji którą możecie zaimplementować.
Archiwizacja to zawsze większy nakład pracy w przygotowaniu, warto rozważyć czy wam się to 'opłaci'.

Pozdr.
Arek
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: ARCHIWIZACJA WPISÓW W TABELI MVKE/MARC

Post autor: dominik.tylczynski »

Zamiast archiwizować te rekordy możesz też ustawić status materiału na poziomie linii zbytu i w ten sposób zablokować systemowo sprzedaż materiału w tej linii. Moim zdaniem to jest znacznie prostsze niż archiwizacja. A samego materiału nie da się zarchiwizować bez usunięcia wszystkich dokumentów zależnych.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: ARCHIWIZACJA WPISÓW W TABELI MVKE/MARC

Post autor: mikas »

Odgrzebię ten stary wątek.

Możesz podać jak "ustawić status materiału na poziomie linii zbytu i w ten sposób zablokować systemowo sprzedaż materiału w tej linii" ?

Dochodzimy też do takiego stanu, że MARC puchnie już do granic możliwości. Kilkaset sklepów, setki tysięcy indeksów, każdy w wariancie dla każdego sklepu. Sporo indeksów jednorazowych, które tylko teraz "śmiecą" w tabeli.
Tylko tak można jak piszesz trochę odchudzić MARC czy jest jeszcze jakiś sposób ?

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: ARCHIWIZACJA WPISÓW W TABELI MVKE/MARC

Post autor: dominik.tylczynski »

Materiał oznaczasz do usunięcia w transakcji MM06.

Status materiału na poziomie obszaru zbytu ustawiasz w danych podstawowych materiału we wglądzie "Sales: sales org. 1":
2019-05-15_08h04_23.png
2019-05-15_08h04_23.png (46.81 KiB) Przejrzano 2059 razy
Możesz też ustawić datę, od której status obowiązuje. Zauważ, że w tym wglądzie możesz status ustawić dla danego obszaru zbytu i/lub niezależnie od obszaru zbytu. Jeśli ustawisz oba statusy, to system będzie wybierać ten bardziej restrykcyjny.

Same statusy konfigurujesz w SPRO: Logistics - General -> Material Master -> Settings for Key Fields -> Define Material Statuses.

Samo ustawienie statusów czy flagi usuwania nie zmniejszy ilości wpisów w tablicach danych podstawowych. To możesz osiągnąć tylko archiwizacją materiałów - transakcja SARA.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: ARCHIWIZACJA WPISÓW W TABELI MVKE/MARC

Post autor: mikas »

Dzięki za odpowiedź.
Zacząłem czytać na ten temat i widzę, ze najpierw należy utworzyć plik archiwum - MM71. Zgadza się ?

Jest jakaś procedura jak to wykonać krok po kroku ?

dzięki, pozdrawiam, Michał

/edit/ Już widzę, że u mnie MM06 nie oznaczę materiału do usunięcia. Mam komunikat o tworzeniu materiałów przed transakcje dedykowane dla retail i tym sposobem nie mogę. Coś znajduję, że to powinno być WSE1 - tak ?
ODPOWIEDZ