informacja o warunkach dostawcy na etapie tworzenia zamówienia

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Lstomas
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 30, 2016 10:08 pm
Been thanked: 1 time

informacja o warunkach dostawcy na etapie tworzenia zamówienia

Post autor: Lstomas »

Witam, zajmuję się składaniem zamówień u dostawcy. Mam ich (dostawców) dużo i każdy z nich ma warunki dostaw np. że wysyłka jest darmowa jeśli wartość zamówienia przekroczy 100 Eur itp.Nie sposób zapamiętać warunków każdego dostawcy...
Czy an etapie tworzenia zamówienia w me21n jest możliwe żeby system wyświetlał informację, jeśli np wartość zamówienia będzie mniejsza od jakiejś kwoty i będziemy musieli dodatkowo płacić za wysyłkę?
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: informacja o warunkach dostawcy na etapie tworzenia zamówienia

Post autor: dominik.tylczynski »

Wszystkie warunki cenowe związane z dostawcą i materiałem możesz opracować w rekordzie informacyjnym zaopatrzenia.
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: informacja o warunkach dostawcy na etapie tworzenia zamówienia

Post autor: peterek13 »

Hej.

Jest dokładnie tak jak pisze Dominik.
Te dane w stosunku do określonego dostawcy opracowujesz w rekordzie informacyjnym warunków zaopatrzenia.
Transakcje w razie czego to :
ME11 - tworzenie rekordu
ME12 - zmiana rekordu
ME13 - wyświetlanie rekordu
Lstomas
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 30, 2016 10:08 pm
Been thanked: 1 time

Re: informacja o warunkach dostawcy na etapie tworzenia zamówienia

Post autor: Lstomas »

Hej, dzięki za odpowiedź. Nie jest tak, że rekord informacyjny tzw. Infosatz ( ten który oprawcowujemy w ME11/12)dotyczy konkretnego materiału u konkretnego dostawcy?
Wiem, że w rekordzie informacyjnym jest możliwość ustawienia np. ceny materiału zależnej od zamawianej ilości.Jednak to się tyczy konkretnego materiału.

Chodzi mi jednak o to żeby przy tworzeniu zamówienia w me21n wpisując numer konkretnego dostawcy (Lieferant) system widział, że koszty wysyłki są darmowe przy wartości całego zamówienia przekraczającej np 100Eur.Jeśli wartość całego zamówienia byłaby mniejsza niż 100 euro system wyświetlałby odpowiednią informację przy zapisywaniu.
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: informacja o warunkach dostawcy na etapie tworzenia zamówienia

Post autor: dominik.tylczynski »

Masz rację - info rekord dotyczy pary indeks-dostawca.
Natomiast takie ogólne warunki dostawcy można zrobić przy pomocy procedury cenowej z zaopatrzeniu i automatycznego ustalania warunków cenowych. To jest wszystko do skonfigurowania, choć nie jest to na tyle prosty temat, aby go opisać w paru Słowaczka forum.
Lstomas
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 30, 2016 10:08 pm
Been thanked: 1 time

Re: informacja o warunkach dostawcy na etapie tworzenia zamówienia

Post autor: Lstomas »

Chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu. W edycji danych dostawcy MK02 jest pole gdzie wpisujemy minimalną wartość zamówienia. Jeśli wartość zamówienia będzie niższa to przy zapisie zamówienia w me21n system informuje nas, że wartość zamówienia jest za niska.
ODPOWIEDZ