MASS wykazanie miejsc składowania

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
l4ki
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 16, 2018 8:24 am
Been thanked: 1 time

MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: l4ki »

Witam,
Potrzebuję pomocy przy wyciągnięciu MASSowo miejsc składowania dla wszystkich materiałów w zakładzie. Miejsce składowania mogę pojedynczo wyświetlić w MM03:

https://zapodaj.net/51f9bc9775b50.jpg.html

Chciałbym wyciągnąć dane na temat materiałów żeby wykazało mi miejsce składowania tak jak to jest na dokumentach WZ lub WW.

Czytałem o SQ01 ale nie wiem jak się poruszać w tej transakcji.

LM55 nie znam magazynu i typu magazynu żeby wykorzystać tą transakcję.

Jedynie znany jest mi Zakład i Skład.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: mikas »

Jeśli masz dostęp to może spróbować od strony bazy wyświetlić tabelę MARD...

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8348
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1475 times
Kontakt:

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: dominik.tylczynski »

Podstawowe pytanie jest czy wykorzystujesz moduł WM czy nie?
Jakiej informacji potrzebujesz:
  1. O miejscach składowania, gdzie zapas się faktycznie znajduje, czyli o bieżącej sytuacji w magazynie
  2. O miejsca składowania, gdzie zapas powinien się znajdować, czyli o danych podstawowych materiału
Zrzut, który przesłałeś pokazuje kliencką doróbkę do danych podstawowych materiału w SAP ERP - szczerze mówiąc nic z niego nie wynika. Najpewniej jednak nie znajdziesz tych danych w tabeli MARD.

W jakich STANDARDOWYCH transakcjach w SAP widzisz dane o miejscach składowania, które chcesz wyciągnąć masowo?

Jeszcze uwaga na koniec - skoro masz porobione takie rozszerzenia w danych materiału (zupełnie, do niczego niepotrzebne moim zdaniem) to na bank masz cały support SAP w firmie, który może Tobie pomóc.
atlas
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 08, 2017 7:03 pm
Been thanked: 1 time

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: atlas »

Jeżeli autorowi chodzi o listę lokalizacji w magazynie, gdzie fizycznie składowany jest towar, to taką listę można uzyskać z transakcji LX03, zaznaczając opcję "Only bins with stock" (na poziomie WM).
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: marcus »

Nie będzie mógł z niej skorzystać, ponieważ napisał, że nie zna numeru magazynu, ani typu magazynu, a bez tego ani rusz. Musiałby chociaż znać numer magazynu aby móc skorzystać z tej transakcji.
dominik.tylczynski
Posty: 8348
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1475 times
Kontakt:

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: dominik.tylczynski »

W jednej strony masz rację. Z drugiej jednak zrzut ekranu przesłany w pierwszej wiadomości w tym wątku pokazuje, że informacja o miejscach składowania jednak gdzieś jest w systemie autora wątku.
Tego jednak nie rozstrzygniemy, bo autor chyba stracił zainteresowanie tematem :cry:
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: marcus »

Ale strasznie mnie ciekawi w jakim celu ktoś dodał miejsca składowania w transakcji MM03. Skoro są miejsca składowania, to jest moduł WM i numer magazynu, a jak jest moduł WM to jest możliwość skorzystania z transakcji LX03 lub LX02, albo LS24. Jak gdyby ktoś udostępnił w MM03 te pola i zabronił korzystać ze standardowych transakcji a numer magazynu trzymał w tajemnicy przed pracownikami ;) a może te pola w MM03 pokazują na których miejscach odbyła się ostatnia inwentura? (zasugerowałem się tym "inventur") hmm... tajemnicza sprawa :)
plackos
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 08, 2009 8:20 am
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: plackos »

Mnie też to Ciekawi po co tak atomowo rozszerzac masterdata.
Pewnie ktoś tam napisał na boku kilka tabelek i zrobił swoje własne WM :D (już coś takiego widziałem).

PR.
dominik.tylczynski
Posty: 8348
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1475 times
Kontakt:

Re: MASS wykazanie miejsc składowania

Post autor: dominik.tylczynski »

plackos pisze: pn lut 26, 2018 1:18 pmPewnie ktoś tam napisał na boku kilka tabelek i zrobił swoje własne WM :D (już coś takiego widziałem).
Też widziałem takie wynalazki. Zostało to nazwane Lean WM, chociaż ilość developmentu była baaardzo fat :wink:
Ktoś się narobił, zgarnął sowitą dniówkę i zostawił takie coś sypiące się na każdym kroku.
ODPOWIEDZ