Plan faturowania

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Plan faturowania

Post autor: greg_hhl »

Hej,

mam taki problem - mam wielopozycyjne (-dziesiąt pozycji) zlecenie sprzedaży klienta, każda z pozycji ma (obecnie) ustaloną jakąś datę fakturowania. Klient jednak zażyczył sobie przez by cały rok co miesiąc otrzymywał faktury w jednakowej wysokości. Nie można zmieniać cen pozycji bo każda z nich to inny obiekt CO i musi na nim zaksięgować się rzeczywista wartość sprzedaży.
Do takiego czegoś idealnie pasowałby mi plan fakturowania ale nagłówkowy. Niby to osiągam ale nie do końca. Na pozycjach muszę zakliknąć "plan fakt.nagł" (więcej niż raz) i dopiero wówczas na nagłówku pojawia się plan fakturowania. Mogę ustalić na każdy miesiąc jakąś wartość, nawet udaje się zapisać. Jednak po zapisie na nagłówku mam kilka linii z wartościami wprowadzonymi a ostatnia jest ujemna o wartości równej sumie pozycji dodatnich. No i na pozycjach zgubiony jest wskaźnik "plan fakt. nagł" .
Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? A może jest lepszy sposób na ustawienie jednakowych wartości faktur?
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Plan faturowania

Post autor: greg_hhl »

Udało się to zrobić. Wprawdzie bez automatycznego podziału kwoty na poszczególne daty fakturowania (biznes zdecydował, że chce to ręcznie dzielić) ale jest i działa. Poza wykorzystaniem standardowych user-exit niezwykle istotne okazały się zetowe modyfikacje w FM PRICING_COPY i PRICING_COMPLETE (zrobione wcześniej dla innego procesu w SD) - po ich uwzględnieniu, zrobieniu poprawnej konfiguracji (np. rodzaj PF musi być przypisany taki sam zarówno dla pozycji jak i nagłówka dokumentu) i uzależnieniu template PF od okresu umowy (całość zrealizowana na dokumencie SD umowa ramowa wartościowa).
Działa, biznes się cieszy :)
ODPOWIEDZ