LSMW

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

LSMW

Post autor: eryk81 »

Mam pytanie .
Podczas robienia LSMW w Process Step mamy Specify Files ( ładuje tam swoje dane ).Czy jest możliwość ,żeby wejść w LSMW innego użytkownika i ściągnąć plik ( txt) tak żeby już nie robić swojego nagrania a tylko podstawić dane .
Załączniki
qqqqqqqqqqqqqq.png
qqqqqqqqqqqqqq.png (38.94 KiB) Przejrzano 2021 razy
donpepe20
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 08, 2018 8:55 am
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: LSMW

Post autor: donpepe20 »

w kroku nr 5 możesz podejrzeć, które pola są wykorzystywane i jaką nazwę mają (nagłówki kolumn w txt).

warto jeszcze sprawdzić w kroku nr 1 czy plik txt ma zawierać w pierwszym wierszu nagłówki
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: LSMW

Post autor: eryk81 »

Dzięki masz racje ,
W 1 kroku klikamy Recording Overview ( słoneczko za górami ;-) ,później gdziekolwiek np. Owner i możemy zobaczyć jakie pola i co było wpisywane .

Samego pliku nie można sciągnać ,ale to już bez znaczenia .
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: LSMW

Post autor: greg_hhl »

Wprawdzie nie odniosę się do pierwotnego posta ale jako że też o LSMW więc pozwoliłem sobie dopisać się tutaj.

W zamyśle twórców LSMW miało służyć do masowego importu danych przy przejściu ze starego systemu do SAPa. I w zasadzie powinna to być czynność jednorazowa. Funkcjonalność okazała się na tyle dobra, że często wykorzystuje się ja w normalnym przetwarzaniu do jakichś masowych importów. U nas w niektórych Spółkach LSMW jest wykorzystywane do comiesięcznego księgowania jakichś transakcji gospodarczych (związane z kosztami - nie pytajcie dlaczego nie robią tego ręcznie i na bieżąco, to "trudny" temat). Nie chcę dawać zwykłym użytkownikom dostępu do LSMW czy SM35 (wiem, można ograniczać uprawnienia np. na nazwy pakietów) - szukam możliwości "opakowania" dowolnego obiektu (projekt+sub-projekt+obiekt) LSMW w jakąś transakcję i udostępnienia dopiero czegoś tak przygotowanego.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: LSMW

Post autor: greg_hhl »

Znalazłem - jest standardowy program /SAPDMC/SAP_LSMW_INTERFACE, który pozwala a wykonywanie obiektów. Działa.
ODPOWIEDZ