DMS a specyfikacja materiałowa

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

DMS a specyfikacja materiałowa

Post autor: pabliq »

Mamy dokumenty utworzone transakcją CV01N. Chcemy podpinać te dokumenty pod indeks w MM01 lub pod specyfikację materiałową w CS01.
Problem polega na tym, że dokumenty podpięte pod specyfikację materiałową nie aktualizują się w momencie utworzenia nowej wersji dokumentu w cv01n.

Czy ktoś może rozwiązał ten problem?

Będę wdzięczny za wskazówki.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: DMS a specyfikacja materiałowa

Post autor: dominik.tylczynski »

Wg mojej wiedzy do obiektu (materiału, specyfikacji materiałowej) przypisujesz konkretny rekord informacyjny dokumentu określony przez nr dokumentu, nr części dokumentu, rodzaj dokument i wersję. Raczej (choć mogę się mylić) wersje przypisane do obiektów nie aktualizują się automatycznie.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: DMS a specyfikacja materiałowa

Post autor: greg_hhl »

Przy materiałach nie mieliśmy takiej potrzeby (DMS dodajemy do stosunkowo niewielkiej ilości rodzajów materiałów), przy SpM w ogóle tego nie robiłem ale już do pozycji zlecenia sprzedaży - jak najbardziej. W VBAP nie ma miejsca na numer DMS , pobierany jest każdorazowo z DRAD dla klucza VBELN+POSNR i daje do wyboru listę DMS - każdy ma odpowiedni status, po tym operatorzy (a także oprogramowanie) orientują się, który jest właściwy. przypisanie jest po stronie dokumentu DMS: do numeru/wersji/części przypisany jest numer pozycji zlecenia SD.
Podobne przypisanie jest dla materiałów - w konkretnym DMS (numer/wersja/część) masz przypisany materiał. Jeśli tworzysz nowy DMS i przypisujesz doń materiał to musisz zadbać o usunięcie istniejącego przypisania (jeśli jest nieaktualne i chcesz się na stałe pozbyć) - jest parę user-exit i można w nich to załatwić. Spróbuj z rozszerzeniem (SMOD) CV110001.
ODPOWIEDZ