brak zakładek podczas tworzenia artykułów

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
blumi
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 16, 2018 11:00 am
Been thanked: 1 time

brak zakładek podczas tworzenia artykułów

Post autor: blumi »

Witam

mam problem i bardzo potrzebowałabym Waszej pomocy - tworzę artykuły w mm01 w ten sam sposób i przy niektórych nie pojawiają się zakładki Rachunkowość i Kalkulacja oraz MRP. Niestety przyczyna dla mnie jest nieznana :shock:

Niestety nie bardzo wiem jak dodać te zakładki już po utworzeniu artykułu , ponieważ próba dodania ich w mm01 po założeniu materiału niestety kończy się błędem - Materiał jest już opracowany dla tej transakcji/zdarzenia.

Próbowałam przez mm50 jakoś się przeklikać do tych zakładek - jednak bez powodzenia. MRP mogę dodać - więc dlaczego Rachunkowość i Kalkulacja mi nie idzie?

Znając SAP to istnieją sposoby na naprawienie tego.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady.

Dziękuję :)
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: brak zakładek podczas tworzenia artykułów

Post autor: mikas »

U nas co prawda używamy innej trochę transakcji do zakładania materiału (MM41), ale na ekranie są do zaznaczenia tak zwane wglądy i jak się nie zaznaczy któregoś, to faktycznie nie zostanie wszystko uzupełnione. Może to coś w tym stylu ?

pozdrawiam, Michał
m.galan
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 18, 2018 10:47 am

Re: brak zakładek podczas tworzenia artykułów

Post autor: m.galan »

bardzo możliwe, że te widoki zostały już wcześniej założone, dlatego podczas zakładania materiału w mm01 ich nie widzisz. Sprawdź w mm02/mm03 czy te zakładki są widoczne
blumi
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 16, 2018 11:00 am
Been thanked: 1 time

Re: brak zakładek podczas tworzenia artykułów

Post autor: blumi »

mikas - też myślałam, że gapa ze mnie ale zaznaczane są wszystkie i dla niektórych artykułów nie dodają się one.

Zakładam np 10 artykułów i jest ok. przy zakładaniu kolejnego już się pojawia ten błąd.
Ostatnio zmieniony pn lip 16, 2018 1:21 pm przez blumi, łącznie zmieniany 1 raz.
blumi
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 16, 2018 11:00 am
Been thanked: 1 time

Re: brak zakładek podczas tworzenia artykułów

Post autor: blumi »

m.galan - niestety nie ma ich ...najgorsze, że brak tych zakładek nie pozwala na wpisanie zleceń sprzedaży :oops:
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: brak zakładek podczas tworzenia artykułów

Post autor: mgabryel »

może status materiału nie zaktualizował się prawidłowo. Spróbuj uruchomić testowo dla jednego materiału raport RMMMVERW dostępny z poziomu IMG transakcja OMSM.

Raport aktualizuje tabele MOFF i/lub MSTA (dokumentacja dla tego raportu dostępna z poziomu transakcji pod Shift+F1 - niebieska ikonka 'Informacja').
blumi
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 16, 2018 11:00 am
Been thanked: 1 time

Re: brak zakładek podczas tworzenia artykułów

Post autor: blumi »

mgabryel - spróbuje zaraz to zrobić. Dziękuję bardzo za rady.
ODPOWIEDZ