M8140 - Błąd przy próbie otwarcia faktury

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
lukash3
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 18, 2018 11:18 am
Been thanked: 2 times

M8140 - Błąd przy próbie otwarcia faktury

Post autor: lukash3 »

Witam Wszystkich,

Losowo pojawiają się u nas faktury, do których nie da się wejść, czy to z poziomu MIR4 czy z Purchase Order History.
Wejście blokuje błąd M8140. Faktury są parkowane z iDoca INVOIC (proces związany z OCR).

Problem pojawia się tylko dla zaparkowanych faktur gdy na PO Account Assignment nie jest puste, GR-Bsd IV (WEBRE) = X, oraz pole ZEKKN w tabeli RBCO i EKBE wynosi 00.

Obejście polegało na usunięciu faktury programem Z_MRM_DELETE_PP, a następnie przeprocesowanie iDoca jeszcze raz.
Co ciekawe raz mieliśmy przypadek gdzie ten krok trzeba było powtórzyć dwa razy.

Czy ktoś ma pomysł jak to możliwe, że czasami ZEKKN się nie uzupełnia? (Wydaje mi się, że to jest główna przyczyna)
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: M8140 - Błąd przy próbie otwarcia faktury

Post autor: greg_hhl »

Sprawdziłem u siebie - w RBCO dokument ma ZEKKN = '00', w MIR4 otwiera się bez żadnego problemu. To raczej nie ta przyczyna.
lukash3
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 18, 2018 11:18 am
Been thanked: 2 times

Re: M8140 - Błąd przy próbie otwarcia faktury

Post autor: lukash3 »

A jakie jest account assignment dla PO? Do tego WEBRE na linii = "X"? Plus faktura musi być zaparkowana :)
Nie tak łatwo znaleźć taki przypadek - u nas było ich ok. 8.

Plus żeby było ciekawiej include LMR1MF5W musi być wyżej niż 4.6c (ale nie wiem dokładnie jak wyżej).
ODPOWIEDZ