Automatyczne potwierdzanie

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Automatyczne potwierdzanie

Post autor: pabliq »

Witam,

zlecenia przeniesienia dla niektórych indeksów materiałowych potwierdzają się automatycznie ( tabela ltap), tj. w momencie potwierdzenia na stanowisku roboczym (co11n), dla innej grupy wymagane jest ręczne potwierdzenie.
Poszukuję miejsce w spro, gdzie takie zachowanie się konfiguruje.

Będę wdzięczny za wskazówki
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: dominik.tylczynski »

Powinieneś spojrzeć w 2 miejsca:
  1. Konfiguracja ruchów WM - SPRO: Obsługa logistyki -> Gospodarka magazynowa -> Operacje -> Transporty -> Definiowanie rodzajów ruchów:
    2018-08-24_09h01_52.png
    2018-08-24_09h01_52.png (38.05 KiB) Przejrzano 3024 razy
    Pierwsze pole mówi czy natychmiastowe potwierdzanie zlecenia przeniesienia podczas tworzenia jest możliwe. Drugie - czy takie potwierdzanie jest automatycznie proponowane. Jeśli oba pola są zaznaczone zlecenie będzie automatycznie potwierdzane.
  2. Konfiguracja ruchów typów magazynu - SPRO: Obsługa logistyki -> Gospodarka magazynowa -> Dane podstawowe -> Definiowanie typu magazynu:
    2018-08-24_09h04_08.png
    2018-08-24_09h04_08.png (42.83 KiB) Przejrzano 3024 razy
    Zlecenie przeniesienia jest zawsze realizowane między źródłowym i docelowym typem magazynu. Potwierdzenie zlecenia jest wymagane jeśli w konfiguracji typu magazynu jest zaznaczony wymóg potwierdzenia w źródłowym lub docelowym typie magazynu. Jeśli zlecenie wykonujesz między typami magazynu, gdzie źródłowy typ nie wymaga potwierdzenia podczas wydania, a docelowy - podczas rozmieszczenia, to zlecenie zostanie automatycznie potwierdzone niezależnie od konfiguracji ruchu WM
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: pabliq »

Dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie,

w opisanej przeze mnie sytuacji, dla indeksu, dla którego nie nastąpiło automatyczne potwierdzenie, docelowy typ magazynu ma zaznaczone: "Rozm. zapasów wymaga potwierdz." oraz "Modyf. miej. doc. przy potw.". Źródłowy typ magazynu ma odznaczony (brak X) znacznik "Wydanie zapasów wymagaj. potwier.". Czy znacznik przy "Modyf. miej. doc. przy potw." może decydować o tym, że przeniesienie wymaga potwierdzenia?
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: dominik.tylczynski »

Wg mojej wiedzy nie.
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: pabliq »

Mam jeszcze pytanie, w którym miejscu brakuje mi konfiguracji.

Chcemy zaprojektować następujący scenariusz:

potwierdzenie w co11n - wykonuje się ruch 101 --->(automat) 901 (automat.)---> 103 (rozmieszczenie WM)
101 - przyjęcie materiałów z produkcji
901- strefa przygotowania mat. dla produkcji
103 - rozmieszczenie według strategii przypisanej do indeksu na docelowy typ magazynu

W chwili obecnej materiał ląduje na 901, ale nie następuje automatyczne przeniesienie go do typu mag. według strategii.


Z góry dziękuję za powiedź.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: dominik.tylczynski »

Transakcja OMLR:
2018-12-03_13h33_52.png
2018-12-03_13h33_52.png (30.09 KiB) Przejrzano 2897 razy
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: pabliq »

Dziękuję - pomogło.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: mikas »

Dopisze się w tym wątku, bo walczę też z automatycznym tworzeniem zleceń przeniesienia. Konfigurację mam obecnie taką:
magazyn_konf.JPG
magazyn_konf.JPG (50.12 KiB) Przejrzano 2610 razy
Jak zmieniłem te opcje rozmieszczenie i wydanie zapasów wymaga potwierdzenia, to rozbiło każdą sztukę na różne miejsce składowania ...
Czy tak jak mam, to jest to poprawnie skonfigurowane ?

Bo w LT23 - w chwili obecnej - muszą u nas potwierdzać każde pozycje przy tworzeniu zlecenia przeniesienia. Już wiem, że jak ustawię w danych podstawowych materiału typ jednostki składowania, ilość sztuk i jednostki, to wtedy nie prosi o przepisywanie ręcznie pozycji, ale nadal lokacje przy przesunieciu są przypadkowe.
Dodatkowo z ręki trzeba potwierdzać przesuniecie każdej pozycji - czyli moja zmiana jakby nie przyniosła oczekiwanego skutku.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: dominik.tylczynski »

Ustawienia wymogu potwierdzenia w konfiguracji typu magazynu nie mają wpływu na strategię rozmieszczania, ani na podział przyjmowanej ilości na pozycje zlecenia przeniesienia (paletyzacja).

Automatyczne potwierdzania zlecenia przeniesienia możesz uzyskać na 2 sposoby:
  1. Jeśli w konfiguracji typu magazynu źródłowego wyłączysz wymóg potwierdzenia wydania i w konfiguracji typu magazynu docelowego wyłączysz wymóg potwierdzenia rozmieszczenia, to pozycja zlecenia przeniesienia między tymi typami magazynu nie będzie wymagała potwierdzenia, czyli zostanie potwierdzona automatycznie
  2. W konfiguracji ruchu WM możesz oznaczyć możliwość i proponowanie natychmiastowego potwierdzenia - to pokazałem we wcześniejszej odpowiedzi
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: mikas »

dominik.tylczynski pisze: pt wrz 06, 2019 11:15 am Automatyczne potwierdzania zlecenia przeniesienia możesz uzyskać na 2 sposoby:
  1. Jeśli w konfiguracji typu magazynu źródłowego wyłączysz wymóg potwierdzenia wydania i w konfiguracji typu magazynu docelowego wyłączysz wymóg potwierdzenia rozmieszczenia, to pozycja zlecenia przeniesienia między tymi typami magazynu nie będzie wymagała potwierdzenia, czyli zostanie potwierdzona automatycznie
  2. W konfiguracji ruchu WM możesz oznaczyć możliwość i proponowanie natychmiastowego potwierdzenia - to pokazałem we wcześniejszej odpowiedzi
Dziękuję.
Co do 1) wyłączyłem tą opcję, ale tylko na magazynie docelowym, ale nie na źródłowym. Wtedy zaczął system wydawać na randomowe lokalizacje ... Czy jak zrobię na obu magazynach, to powinno być poprawnie, tak ?
Co do 2) mam zaznaczoną opcję na tym magazynie i typie ruchu w polu potwierdzenie tylko opcję Natychmiastowe potw. pozycji ZPrz. Ale tej Proponowane potwierdzenie - nie. Czyli jeśli nie pkt 1, to obie powinny być zaznaczone w pkt 2 ?

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Automatyczne potwierdzanie

Post autor: dominik.tylczynski »

mikas pisze: pt wrz 06, 2019 11:24 am Co do 1) wyłączyłem tą opcję, ale tylko na magazynie docelowym, ale nie na źródłowym. Wtedy zaczął system wydawać na randomowe lokalizacje ... Czy jak zrobię na obu magazynach, to powinno być poprawnie, tak ?
Co prawda nie znam konfiguracji i rozszerzeń w Twoim systemie, ale wg mojej wiedzy ustawienia dot. potwierdzania zleceń przeniesienia nie mają wpływu na strategię rozmieszczania czy pobierania. Jeśli masz problem z tym, że system tworzy zlecenia do niewłaściwych lokalizacji, przyczyny powinieneś szukać w konfiguracji ewentualnie rozszerzeniach strategii rozmieszczania.

mikas pisze: pt wrz 06, 2019 11:24 amCo do 2) mam zaznaczoną opcję na tym magazynie i typie ruchu w polu potwierdzenie tylko opcję Natychmiastowe potw. pozycji ZPrz. Ale tej Proponowane potwierdzenie - nie. Czyli jeśli nie pkt 1, to obie powinny być zaznaczone w pkt 2 ?
Ustawienie "Natychmiastowe potw. pozycji ZPrz" powoduje, że możesz potwierdzić pozycję zlecenia od razu podczas jej tworzenia. To jednak możesz zrobić tylko jeśli zlecenie tworzysz online. Ustawienie "Proponowane potwierdzenie" powoduje, że potwierdzenie jest zawsze proponowane. Dzięki temu ustawieniu zlecenia tworzone automatycznie w tle będą automatycznie potwierdzane.
ODPOWIEDZ