Historia użycia kodu w Bom

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Historia użycia kodu w Bom

Post autor: eryk81 »

Witam,
Zapewne 95% użytkowników tego forum jest już po urlopach -zwartych i gotowych do kolejnych zagadek sapowskich :D :D :D

Mam pytanie majac indeks - czy mogę sprawdzić jego historie w jakich bomach był użyty ( zakladajac ,że teraz nie ma go w bom i został usunięty bez karty zmian ) .

Wpadłem na pomysł ze można to sprawdzić w COOIS ( do jakich zlecen był uzyty co za tym idzie do jakiego modelu ) ,ale co w przypadku gdzie nie było zakładane zlecenie ?
dominik.tylczynski
Posty: 8327
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Historia użycia kodu w Bom

Post autor: dominik.tylczynski »

Obawiam się, że jeśli po prostu komponent usunąłeś z BOM, bez zarządzania zmianami i bez ograniczenia daty ważności to jedyna opcja to żmudny raport po dokumentach zmian BOM'ów.
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Historia użycia kodu w Bom

Post autor: eryk81 »

Dzień dobry ,
Dziękuję za odpowiedź .Żmudny raport tak właśnie myślałem ,rozumiem ze w SQVI ?
dominik.tylczynski
Posty: 8327
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Historia użycia kodu w Bom

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem w samym SQVI zrobienie docelowego raportu będzie mocno kłopotliwe.
Jeśli to jest jednorazowa akcja to proponuję wyeksportować dokumenty zmian do Excela i zrobić analizę w arkuszu kalkulacyjnym. O odczytywaniu dokumentów zmian przeczytasz: Uniwersalne wyświetlanie dokumentów zmian w SAP ERP

Jeśli chcesz raportować regularnie to polecałbym raczej napisanie dedykowanego raportu w ABAP, a docelowo złączenie zarządzania zmianami (ang. SAP Engineering Change Management) dla BOM'ów.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Historia użycia kodu w Bom

Post autor: aregmax »

Obawiam się, że nie jest to możliwe i sama kwerenda/raport nie pomoże.

Odnoszę się do tej sytuacji czyli do usunięcia składnika: "Mam pytanie majac indeks - czy mogę sprawdzić jego historie w jakich bomach był użyty ( zakladajac ,że teraz nie ma go w bom i został usunięty bez karty zmian ) ."
W tym przypadku dokument zmiany powstaje(usunięcie składnika) ale nie niesie on żadnej konkretnej informacji (wiesz że składnik był usunięty ale nie wiesz jaki).

Jeśli masz inaczej to daj znać na forum ale z tego co pamiętam to tak było.

Pozdr.
Arek
ODPOWIEDZ