Zmiana rodzaju pozycji dostawy przychodzącej dla STO

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Zmiana rodzaju pozycji dostawy przychodzącej dla STO

Post autor: Yeti »

Wszystkie procesy przyjęcia u mojego klienta wykonywane są za pomocą dostawy przychodzącej: zamówienie standardowe, podwykonawstwo i STO pomiędzy zakładami. Wymaganie klienta jest takie, żeby proces przyjęć dla STO wykonywany był innym rodzajem ruchu. Rodzaj ruchu jest przypisany do rodzaju pozycji dostawy. Rodzaj pozycji dostawy (ELN) jest ustalany na podstawie rodzaju dostawy (EL), grupy typu pozycji (NORM), item usage (V- dla zamówienia).
Pytanie jak mogę ustalić inny rodzaj pozycji niż ELN?
Dodam, że inna grupa typu pozycji nie wchodzi w grę, a na item usage nie mam wpływu.
Znalazłem ciekawą notę 214604 - Workaround for inbound delivery item type determination. Zaimplementowaliśmy ją, wykonałem stosowne ustawienia konfiguracyjne (ustalanie rodzaju pozycji na podstawie nowo zdefiniowanego item usage - Z). Ale nie działa... Nadal rodzaj pozycji ustala się na podstawie item usage V.
Czy ktoś spotkał się z taki przypadkiem? Czy może ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy nota faktycznie dotyczy przypadku STO i oprócz zaimplementowania modyfikacji i tych kilku ustawień konfiguracynych coś muszę jeszcze dorobić? Bo może jednak nie tędy droga...

Pozdrawiam
Marcin
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zmiana rodzaju pozycji dostawy przychodzącej dla STO

Post autor: dominik.tylczynski »

Stosujemy rozszerzenie opisane w nocie 214604 - Workaround for inbound delivery item type determination. Po kilku próbach i uzupełnieniu konfiguracji w końcu zadziałało.

Moim zdaniem jednak jeśli chcesz wyłącznie zmienić rodzaj ruchu w dostawie przychodzącej to rozwiązanie z tej noty jest nieco armatą na wróble. Wygodniej będzie wprost zmodyfikować rodzaj ruchu rozszerzeniem USEREXIT_SAVE_DOC_BEFORE_PREP w programie MV50AFZ1.

Rozszerzenie USEREXIT_SAVE_DOC_BEFORE_PREP jest dostarczone w nocie 751000 - New user exit for changes when saving deliveries a o właściwym programowaniu rozszerzenie w dostawach przeczytasz w nocie 415716 - User exits in delivery processing

Ewentualnie rodzaj ruchu możesz zmienić również w rozszerzeniu USEREXIT_SAVE_DOCUMENT_PREPARE w programie MV50AFZ1, ale USEREXIT_SAVE_DOC_BEFORE_PREP jest bezpieczniejsze.
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Zmiana rodzaju pozycji dostawy przychodzącej dla STO

Post autor: Yeti »

Za zastosowaniem exita USEREXIT_SAVE_DOC_BEFORE_PREP przemawia też fuckt opisany w nocie 2298593 - Inbound delivery item type determination via SPED. Niestety.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zmiana rodzaju pozycji dostawy przychodzącej dla STO

Post autor: dominik.tylczynski »

Tak przy okazji - do czego jest potrzebny odmienny rodzaj ruchu przy przyjęciu STO?
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Zmiana rodzaju pozycji dostawy przychodzącej dla STO

Post autor: Yeti »

Głównie do raportowania po dokumentach materiałowych. Wiem, że można tę informację uzyskać też w inny sposób, np. po Receipt Indicator X. Ale ja tu jestem na gościnnych występach a ktoś kiedyś dawno dawno temu zdecydował o dodatkowym ruchu dla przyjęć bez dostawy przychodzącej do STO. Wszyscy się przyzwyczaili i nie chcą tego zmieniać teraz gdy obok standardowego procesu dochodzi też proces z dostawą.
ODPOWIEDZ