COOIS

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: COOIS

Post autor: aregmax »

Witaj
Wydaje mi się, że na ten moment masz za mało wiedzy w temacie dostępności i zleceń.
Dobrze byłoby aby ktoś zrobił dla ciebie małe podstawowe szkolenie w tym temacie w twojej firmie. Przez forum można podpowiedzieć, nakierować ale ciężko jest przeszkolić. Plus ograniczenia czasowe.
Pozdr.
Arek
Nel78
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 12:00 am

Re: COOIS

Post autor: Nel78 »

Zgadzam się, że mam za małą wiedzę ale nie ma nikogo kto miałby większą. Dlatego próbuję sama dojść do pewnych rzeczy. W poprzedniej firmie pracowałam na zleceniach planowanych i wszystko śmigało idealnie ale to zupełnie inna bajka niż zlecenia planowane. Niestety koledzy w nowej firmie spracują w sposób manualny np. jeśli chodzi o sprawdzanie dostępności odbywa się wszystko ręcznie surowiec po surowcu. Jak uda mi się rozszyfrować jak się do tego zabrać ułatwię sobie i im pracę. Niestety nie ma u nie w firmie osoby z odpowiednią wiedzą i jest to błądzenie w ciemnościach.
Lukas00,7
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 16, 2019 7:06 pm

Re: COOIS

Post autor: Lukas00,7 »

Witam,
Do sprawdzenie braków materiałowych w otwartych zleceniach produkcyjnych używamy "bębna". Tak nazywamy transakcję ZRLAUTA_75. Po otwarciu tej transakcji wybieramy odpowiedni "odczyt wariantu", wklejamay numery zleceń produkcyjnych które nas interesują. Po zapuszczeniu transakcji pokazuje się:
1. Pusta lista gdy zlecenia są zabezpieczone lub
2. Lista brakujących materiałów zarówno z produkcji jak i z zaopatrzenia dla niezabezpieczonych zaleceń.
ODPOWIEDZ